Galaxy A52 One UI 4'ten 6'ya ve Android 12'den 14'e güncellenmeli mi?

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
7
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
A52 kullananların performans açısından tecrübelerine göre, One UI 4'ten One UI 6'ya ve Android 12'den Android 14'e geçmek mantıklı olur mu? Yoksa kasar mı? A54 ve A34'te One UI 6 ve Android 14 iyi görünüyor fakat A52 için uygun mu? Soruyorum çünkü Samsung Galaxy A52'nin performansı nasıl bilmiyorum. Kullanan ben değilim.

Samsung'un bu konuda ne rezil iş yaptığın bildiğim için bir iPhone kullancısı olarak hata yapmadan önce durumları öğrenmek isterim.

A53'e sahibim. One UI 6 rezalet. Ek olarak şunuda belirtmek isterim. One UI 6 ile beraber gelen bazı şeyler:

• Instagram'da Reels izlerken bazı Reels'ların donması.
  • Cihazın ısınması.
  • Oyunlarda drop ve fps kaybı.
  • Arayüzde bazı takılmalar.
  • Kamera tarafında geç açılması, geç fotoğraf çekmesi.
  • Mobil veri açıkken cihazın anormal derecede ısınması.

Ek olarak Samsung'a 5 tane mail ilettim ve Samsung Members'da da bu sorunu paylaştım. Garantiye yolladım hiç bir sonuç alamadım hala aynı.

Son düzenleme:
A52 kullananların performans açısından tecrübelerine göre, One UI 4'ten One UI 6'ya ve Android 12'den Android 14'e geçmek mantıklı olur mu? Yoksa kasar mı? A54 ve A34'te One UI 6 ve Android 14 iyi görünüyor fakat A52 için uygun mu? Soruyorum çünkü Samsung Galaxy A52'nin performansı nasıl bilmiyorum. Kullanan ben değilim.

Samsung'un bu konuda ne rezil iş yaptığın bildiğim için bir iPhone kullancısı olarak hata yapmadan önce durumları öğrenmek isterim.
Android 14 ayrıca bir çok erişim kısıtlamasına sahip, tavsiye etmem.

Ben A52 kullanıyorum ve belli aksiyonlarda telefon donuyor. 2 gün önce rahatsız etmeyin butonuna bastığımda dondu ve 5 dakikada anca kendine geldi. Onun dışında başka bir sorun görmedim.

A24 kullanıyorum. Bir tane bile hatasına rastlamadım One UI 6'nın. Kutusunu açtığımda direk A14/One UI 6 olarak çıktı yoksa güncellemeyecektim. Fakat A52 SD720G kullanıyor, Note 9 Pro da aynı işlemciyi kullanmıştı bence Android 14 bu işlemciye ağır gelir. Android 12'de kalmasını öneririm. A54 / A34 / A24'te mükemmel olsa da 720G A52'de düzgün performans olmaz diye düşünüyorum.

A24 kullanıyorum. Bir tane bile hatasına rastlamadım One UI 6'nın. Kutusunu açtığımda direk A14/One UI 6 olarak çıktı yoksa güncellemeyecektim. Fakat A52 SD720G kullanıyor, Note 9 Pro da aynı işlemciyi kullanmıştı bence Android 14 bu işlemciye ağır gelir. Android 12'de kalmasını öneririm. A54 / A34 / A24'te mükemmel olsa da 720G A52'de düzgün performans olmaz diye düşünüyorum.

O telefonlarda iyi zaten kendim de gözlemledim. A52 soru işareti işte. Bu sefer de çok eskide kalmış gibi geliyor bana. En son 2022'de güncellenmiş telefon.

Geri
Yukarı