Galaxy A7 için ROM önerisi

İçine sağdan soldan birkaç dosya atıp deniyorum. Install kısmında USB-OTG 0 MB olarak gözüküyor ve tıklayınca girmiyor.. File Manager'da yine usb-otg klasörüne girdim ama içi boş gözüküyor acaba zip olmadığı için mi? Sadece resim .txt ve .py dosyaları attım içine. Şimdi bir zip dosyası bulup deneyeceğim.
--Ekleme--
İçine iki .zip atıp yine denedim ama ne Install kısmında ne de File Manager kısmında gözüküyor. Mount'a da girip USB OTG yi aktif etmeyi denedim ama tıkladım tıkladım açılmadı sadece titreyip tepki veriyor. Neyse SD kart lazım belli oldu riske atmayalım şimdi telefonu :D
--Ekleme--
@Baş-ül Adam hocam merhaba yedeği aldım da ROM dosyalarında dört farklı ikişer seçenek var hangisini indirmem gerekiyor? Ve GApps indirirken Android 9 olarak geçiyor 10 değil miydi?
Ve Backup'ı .win dosyaları olarak aldı ben içindeki verileri nasıl açacağım?
Yani "data.ext4.win00(1)(2)...(5)" olarak dört dosya var ben fotoğraflara nasıl erişeceğim?
Hocam bildirim gitmedi mi acaba? @Baş-ül Adam @Baş-ül Adam @Baş-ül Adam

Son düzenleme:
İçine sağdan soldan birkaç dosya atıp deniyorum. Install kısmında USB-OTG 0 MB olarak gözüküyor ve tıklayınca girmiyor.. File Manager'da yine usb-otg klasörüne girdim ama içi boş gözüküyor acaba zip olmadığı için mi? Sadece resim .txt ve .py dosyaları attım içine. Şimdi bir zip dosyası bulup deneyeceğim.
--Ekleme--
İçine iki .zip atıp yine denedim ama ne Install kısmında ne de File Manager kısmında gözüküyor. Mount'a da girip USB OTG yi aktif etmeyi denedim ama tıkladım tıkladım açılmadı sadece titreyip tepki veriyor. Neyse SD kart lazım belli oldu riske atmayalım şimdi telefonu :D
--Ekleme--
@Baş-ül Adam hocam merhaba yedeği aldım da ROM dosyalarında dört farklı ikişer seçenek var hangisini indirmem gerekiyor? Ve GApps indirirken Android 9 olarak geçiyor 10 değil miydi?
Ve Backup'ı .win dosyaları olarak aldı ben içindeki verileri nasıl açacağım?
Yani "data.ext4.win00(1)(2)...(5)" olarak dört dosya var ben fotoğraflara nasıl erişeceğim?
Hocam bildirim gitmedi mi acaba? @Baş-ül Adam @Baş-ül Adam @Baş-ül Adam
Kusura bakma. Birleştirilen mesajlardaki pinleme veya alıntı yapma bildirimi çalışmıyor. Sonradan kontrol edip farkettim. O aldığın yedek dosyalarını kendin açamazsın. Onları sadece TWRP üzerinden telefonunun başına bir şey gelirse diye sonradan kurtarmak için aldık. Ayrıca bu yedekler herhangi bir dosya veya belgeyi içermez. Sadece işletim sistemi ve uygulamaları barındırır. Yani ROM kurulumu yapmadan önce resimlerinizi belgelerinizi falan bir yere yedekleyin. ROM'ları şimdi inceliyorum.

İnceledim. ROM'lar güncellenmiş. Yani birbirinden farksızlar. Sadece güncel olanlarda hata gidermeleri falan yapılmıştır. O yüzden güncel olanı indirelim.
Bu en günceli. Ayrıca GAPPS için bu şekilde seçim yapman gerek:
1620823373349.png

Şimdi Terminal ekranını da atıyorum.
Hocam technopat.net sapıttı da az önce yazdığım silinmiş. Her şeyi hazırladım başladım sürece. Wipe yaptım ve gayet başarılı bir şekilde bitti. Sonra Install kısmına gelince Failed deyip ERROR: 7 diyor ve iki seçenek var Wipe cache/dalvik ve Reboot Syste ben sadece bir kez Wipe cache/dalvik'e tıkladım ama işe yaramadı yine aynı uyarıyı verdi şuan bekliyorum ne yapayım?
@Baş-ül Adam @Baş-ül Adam @Baş-ül Adam
IMG_20210513_142256.jpg
IMG_20210513_142311.jpg

Son düzenleme:
Şimdi Terminal ekranını da atıyorum.
Hocam technopat.net sapıttı da az önce yazdığım silinmiş. Her şeyi hazırladım başladım sürece. Wipe yaptım ve gayet başarılı bir şekilde bitti. Sonra Install kısmına gelince Failed deyip ERROR: 7 diyor ve iki seçenek var Wipe cache/dalvik ve Reboot Syste ben sadece bir kez Wipe cache/dalvik'e tıkladım ama işe yaramadı yine aynı uyarıyı verdi şuan bekliyorum ne yapayım?
Eki Görüntüle 1021345Eki Görüntüle 1021344
ZIP dosyasını aç. \META-INF\com\google\android konumuna git. Bu dosyayı oraya at ve değiştir. Tekrar kuruluma geç.

Nasıl açacağım? File Manager'dan denedim ama açamadım.
Ve nasıl atacağımı da bilmiyorum şu an TWRP ekranındayım hala.
Bilgisayardan dediğinizi yaptım ama telefondaki zipin yerine nasıl koyacağım direkt kabloyla bağlarsam koyabilir miyim SD karta?
@Baş-ül Adam Hocam kablo bağlayıp denedim ama olmadı. Nasıl yeni zipi telefondaki SD kartına geçirebilirim?
.
Hocam bayram bayram rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama telefonun şarjı iyice azalmadan gün içinde bitirebilir miyiz bunu lütfen sizin yardımınıza ihtiyacım var. Dediğiniz gibi bir zip hazırladım, o gönderdiğiniz dosyayı eskisinin yerine koydum. Ancak şimdi bu zipi nasıl telefonki SD karta geçireceğim? Telefon hala recovery'de bekliyor ve yeniden başlatamıyorum içindeki Android'i sildik çünkü.
.
Hocam dediğinizi yaptım. Yeni .zip dosyasını SD karta geçirdim, şöyle: Telefonu kapattım, SD kartı çıkardım, başka telefona taktım, o telefonu bilgisayara bağladım, bilgisayardan yeni zip'i karta geçirdim, kartı çıkarıp yine A7'ye taktım. Ancak sonuç yine hüsran, aynı hatayı veriyor maalesef, yardımınızı bekliyorum ve yeni konu açacağım galiba. Teşekkürler.
Tekrar kuruluma geç.
IMG_20210513_173056.jpg

Son düzenleme:
Nasıl açacağım? File Manager'dan denedim ama açamadım.
Ve nasıl atacağımı da bilmiyorum şu an TWRP ekranındayım hala.
Bilgisayardan dediğinizi yaptım ama telefondaki zipin yerine nasıl koyacağım direkt kabloyla bağlarsam koyabilir miyim SD karta?
@Baş-ül Adam Hocam kablo bağlayıp denedim ama olmadı. Nasıl yeni zipi telefondaki SD kartına geçirebilirim?
.
Hocam bayram bayram rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama telefonun şarjı iyice azalmadan gün içinde bitirebilir miyiz bunu lütfen sizin yardımınıza ihtiyacım var. Dediğiniz gibi bir zip hazırladım, o gönderdiğiniz dosyayı eskisinin yerine koydum. Ancak şimdi bu zipi nasıl telefonki SD karta geçireceğim? Telefon hala recovery'de bekliyor ve yeniden başlatamıyorum içindeki Android'i sildik çünkü.
.
Hocam dediğinizi yaptım. Yeni .zip dosyasını SD karta geçirdim, şöyle: Telefonu kapattım, SD kartı çıkardım, başka telefona taktım, o telefonu bilgisayara bağladım, bilgisayardan yeni zip'i karta geçirdim, kartı çıkarıp yine A7'ye taktım. Ancak sonuç yine hüsran, aynı hatayı veriyor maalesef, yardımınızı bekliyorum ve yeni konu açacağım galiba. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1021721
O zaman bir de bu romu dene:

Hocam telefon boşalıp Android gittikten sonra mı? Neyse kimsenin suçu değil, saçma bir şekilde olmadı. Yeni konu da açtım oradan da şansımı deneyeceğim. Teşekkür ederim yardımlarınız için. İyi bayramlar.
Burada telefonunuzla yapmanız gereken ve sizi engelleyen bir işlem yok. Tek yapman gereken ROM'u indirip SD karta atmak ve Flash'lamak. Her şey için geç oldu gibi bir imâ yapmayın çünkü şu an Recovery'e erişebiliyorsun ve istediğin ROM'u denemek için şansın var.

Yeni konular

Geri
Yukarı