Galaxy Buds 2 vs Buds FE vs Jabra Elite 4

Makaleler
2
Yer
Ankara
Normalde Jabra Elite 4 almayı düşünüyordum. Malum arkadaşım ve babam Elite 3 kullanıyor ve memnun fakat Buds 2'deki Dolby desteği, 360 derece desteği, kulaktan çıkarınca şarj durdurma desteği ve kutuyu açınca tanım desteği de cezbetmiyor değil.

Telefonum: Samsung Galaxy S21.

Buds FE ise tamamen yeni olduğu için burada var. Onun hakkında net bilgim yok.

• Alttaki linkteki karşılaştırmaya göre Jabra Elite 4'ü 2 farklı cihaza tanıtabiliyorsun, Galaxy Buds 2 ise sadece 1 cihaz desteği var.
  • Jabra Elite 4 dışarıya daha az ses sızdırıyor görünüyor.
  • Galaxy Buds 2 dışarıdan gelen seslere karşı izolasyonu daha etkili görünüyor.
  • Galaxy Buds 2'de ses orijinale daha yakın olarak veriyormuş.
  • Galaxy Buds 2'de sesin nereden geldiği daha anlaşılır gösterebiliyoruş.
  • Jabra Elite 4'te bass sesler bir tık daha iyi, tiz sesler çok daha iyi verebiliyor gösteriyor.
  • Jabra Elite 4'te çok yüksek ve çok alçak sesle dinlediğinde seste daha az bozulma olduğu gösteriliyor.

• Alttaki linkteki karşılaştırmaya göre Jabra Elite 4'ü 2 farklı cihaza tanıtabiliyorsun, Galaxy Buds 2 ise sadece 1 cihaz desteği var.
  • Jabra Elite 4 dışarıya daha az ses sızdırıyor görünüyor.
  • Galaxy Buds 2 dışarıdan gelen seslere karşı izolasyonu daha etkili görünüyor.
  • Galaxy Buds 2'de ses orijinale daha yakın olarak veriyormuş.
  • Galaxy Buds 2'de sesin nereden geldiği daha anlaşılır gösterebiliyoruş.
  • Jabra Elite 4'te bass sesler bir tık daha iyi, tiz sesler çok daha iyi verebiliyor gösteriyor.
  • Jabra Elite 4'te çok yüksek ve çok alçak sesle dinlediğinde seste daha az bozulma olduğu gösteriliyor.
Genel olarak baktığımızda hangisi daha iyi sayılır hocam?

Sen bu kulaklıkla telefondan PUBG Mobile gibi oyun oynayacaksan gibi, Galaxy Buds 2'yi al. Sesin nereden geldiği daha anlaşılır görünüyor. Yada orkestra tarzı müzikler dinliyorsan Galaxy Buds 2 daha iyi olur gibi. Film izlerken bir etki olur mu tam bilemiyorum.

Normal müzikler dinliyorsan Jabra Elite 4 daha iyi gibi.

Sen bu kulaklıkla telefondan PUBG Mobile gibi oyun oynayacaksan gibi, Galaxy Buds 2'yi al.
Telefondan oyun oynayan biri değilim hocam. Sadece yolculuk esnasında ve dışarıda müzik, dizi, film için alacağım.
Ya da orkestra tarzı müzikler dinliyorsan Galaxy Buds 2 daha iyi olur gibi.

Normal müzikler dinliyorsan Jabra Elite 4 daha iyi gibi.
Orkestral müzik çok tercihim değil.

Telefondan oyun oynayan biri değilim hocam. Sadece yolculuk esnasında ve dışarıda müzik, dizi, film için alacağım.

Orkestral müzik çok tercihim değil.
Film izlerken çok etkili olur mu 360 derece dolby desteği ? Onu tam olarak bilemeyeceğim. İzlediğin filmin de dolby surround desteği olması gerekir herhalde.

Film izlerken çok etkili olur mu 360 derece dolby desteği ? Onu tam olarak bilemeyeceğim. İzlediğin filmin de dolby surround desteği olması gerekir herhalde.
Bilgisayardaki kulaklık ile kullandığım Dolby Atmos'un öyle çok özel hissettiren bir 360 derece ses deneyimi olmamıştı. Çok nadiren şu an ses çaprazdan geliyor diye dikkatimi çektiği olmuştu. Ses kalitesi iyi olduktan sonra Sterio kullanmak çok problem olmayacaktır hocam. Çoğu işimi PC'de hallediyorum zaten.

Normalde Jabra Elite 4 almayı düşünüyordum. Malum arkadaşım ve babam Elite 3 kullanıyor ve memnun fakat Buds 2'deki Dolby desteği, 360 derece desteği, kulaktan çıkarınca şarj durdurma desteği ve kutuyu açınca tanım desteği de cezbetmiyor değil.

Telefonum: Samsung Galaxy S21.

Buds FE ise tamamen yeni olduğu için burada var. Onun hakkında net bilgim yok.

Sadece telefonda kullanacaksanız Buds 2 daha iyi olur bence hocam. İki kulaklık da iyidir ama, üzmez.

Buds 2 kullanıyordum, kaybettim. 6 ay kadar kullanmıştım, genelde okula gidip gelirken müzik dinlemek için kullanıyordum. Bilgisayarıma da bağlayıp çokça kullandığım oldu ses kalitesinde bir değişim yoktu telefona göre. Ses kalitesi iyi, bataryası boyutu için harika, malzeme kalitesi de fiyatı için gayet iyi ben o zaman 1000 TL civarına almıştım tekrardan almayı düşünüyorum. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı