Galaxy J7 Max Android 10/11 ROM önerisi

YK32

Decapat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar Samsung Galaxy J7 Max SM-G615F/DS sahibim içinde Android Oreo yüklü. Nasıl Android 10 ya daAndroid 11 yükleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendeki G610F cihazına treble 4.0 Android 10 kurmuştum deneyin sorun olmazsa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu ben çektim şu an bu yazlımı kullanıyorum benim videoda yaptığım gibi yaparsan sorun olmaz.
SD Card gerekmiyor benim cihazımda var ama TWRP okumuyor SD kartı.
Dediğim givbi bazı sorunları var açıklamada belirttim ve bahsetmediğim 2 sorun var yeni karşılaştım çünkü.
Wearfit uygulaması ile.
1. polosmart akıllı saatimi telefona bağlayabiliyordum ama bu yazılım ile bağlanmıyor.
2. Instagram'da efekt deneme yerindeki kamera siyah ekranda kalıyor çalışmıyor.
Başka sorunla karşılaşmadım genel olarak çok iyi Galaxy j6+ kullandıysan ya da incelediysen aynı arayüz ve yazılım olacak tek farkı ekran videosu alma yani ssin videolu hali ve yüz tanıma var.

Cihazım yani genel olarak bir yazılımsal sorun olmaz sanırım. Peki Twrsp'yi nasıl yükleriz ve nasıl ondan baslatarız telefonu?

Çok basit bu siteden Odin adlı uygulamayı indiriyoruz.
Daha sonra bu siteden TWRP dosyasını indiriyoruz (farklı TWRP sürümleri mevcuttur telefonunuza uygun olanı indirmelisiniz)
Daha sonra telefonu kapatıcaz.
Kapanınca telefonumuzda ses kısma güç tuşu ve telefonu açma tuşuna aynı anda basıyoruz.
Donwload mode gelecek.
Ses açma tuşuna basıyoruz.
"Downloading do not turn of the target" yazıcak.
Bu yazı çıkınca cihazı sağlam bir USB ile PC'ye takıcaz.
Sonra Odin'i açıcaz com yazan bir yazı gelecek Odin'de.
Ap ye basıp indirdiğimiz TWRP dosyasını seçeceğiz ( 2. indirilen dosya)
Daha sonra start a basıp bekleyeceğiz.
Kurulduktan sonra telefon yeniden açılıcak. Kapatıp ses açma güç tuşu ve ana ekran tuşuna aynı anda basıcaz.
Stock recovery gelirse tekrar donwload modda açın ve 2. kez kurun olmazsa Odin klasöründe Odin3 yazan yapılandırma klasörü var. Ona basın.
Auto reboot yazan 0 olsun bu işlem indirme bitince telefonu tekrar başlatmayı kapatacak elle kapatmamız gerekecek.
Onun içinse donwload modu açar gibi ses kısma ana ekran ve güç tuşuna bas telefon kapanacak.
Daha sonra ses açma güç tuşu ve ana ekran tuşuna aynı anda bas.
Gene stock olan açılırsa tekrar dene olmazsa çevrende bilen biri ile dene.
Stcok olanda kontrol ses açma ve kısma tuşları ile olur (o mavi şeyi hareket ettirme) o kısmı açmak içinse güç tuşuna basasrsın.

Dosya Ekleri

• odin3 yapılandırma dosyası nasıl olmalı.PNG
    odin3 yapılandırma dosyası nasıl olmalı.PNG
    27 KB · Görüntüleme: 48
  • twrp nasıl görünür.png
    twrp nasıl görünür.png
    78,8 KB · Görüntüleme: 75
  • stock rewcovery görünümü.jpg
    stock rewcovery görünümü.jpg
    5,5 KB · Görüntüleme: 44

Yeni konular

Geri