Galaxy M23 5G sıvı ile temas etti

charm

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bugün arkadaşımın doğum gününü kutlamak için lunaparka gitmiştik orada tramboline bindik ve telefon koymak için cepler vardı. Koyduk telefonları oraya. Aradan 10 DK geçti telefonları aldığımızda su içindeydi. Direkt kapattım telefonu, delikleri emmeye başladım ardından açtığımda SIM Kart okumuyordu. Arka ekranda kocaman eğik çizgi vardı ama Pixel bozulması yoktu, parmak izi çalışmıyordu ve kameralarda su vardı.

1-2 saat güneşin altında pirinçte bekledi ardından arkadaşımın abisi oksitlenmesin diye WD-40 sıktı. İlk başta biraz tedirgin oldum ama telefoncuya sorduğumda iyi yapmış dedi. Sonra fön makinesiyle kameraları kuruttu. Kamera ve parmak izi sorunu geçti ama diğerleri hala aynı. Şu an pirinç havuzunda telefoncu 2-3 gün bekle kurusun dedi. Farklı bir şey yapmam gerekiyor mu?

Bugün arkadaşımın doğum gününü kutlamak için lunaparka gitmiştik orada tramboline bindik ve telefon koymak için cepler vardı. Koyduk telefonları oraya. Aradan 10 DK geçti telefonları aldığımızda su içindeydi. Direkt kapattım telefonu, delikleri emmeye başladım ardından açtığımda SIM kart okumuyordu. Arka ekranda kocaman eğik çizgi vardı ama pixel bozulması yoktu, parmak izi çalışmıyordu ve kameralarda su vardı.

1-2 saat güneşin altında pirinçte bekledi ardından arkadaşımın abisi oksitlenmesin diye WD-40 sıktı. İlk başta biraz tedirgin oldum ama telefoncuya sorduğumda iyi yapmış dedi. Sonra fön makinesiyle kameraları kuruttu. Kamera ve parmak izi sorunu geçti ama diğerleri hala aynı. Şu an pirinç havuzunda telefoncu 2-3 gün bekle kurusun dedi. Farklı bir şey yapmam gerekiyor mu?

Pirinç bir hata olmuş tüm parçaları ayırıp anakartı vs alkole yatırsaydınız bu oksitleri temizlemiş olurdu eğer şu anki hali ile sorunlar devam ediyor ise dediğim adımları uygulayın.

Bir servise telefonu bırakıp, icini acmasini isteyin. Kendiniz de bi bakin sudan eser kalmış mi? Ona gore iciniz rahat eder. Bu kadar abartı.
Hocam ben yine garantiye alıp 2-3 gün bekletmek istiyorum peki SIM Kart yuvası bozulduysa tamirine kaç para isterler bir bilginiz var mı ?

Tamam ama dediğim gibi bu tür konularda Türk esnafına güvenme. Yanlış anlaşılmasın ama 400 TL'lik parçayı işçilikle beraber 1K ya kitliyorlar benden söylemesi. Basit bir parça zaten sen de tamir edebilirsin.
Hocam yapmak istiyorum ama babam hayatta izi vermez ama yine de teşekkür ederim.

Bugün arkadaşımın doğum gününü kutlamak için lunaparka gitmiştik orada tramboline bindik ve telefon koymak için cepler vardı. Koyduk telefonları oraya. Aradan 10 DK geçti telefonları aldığımızda su içindeydi. Direkt kapattım telefonu, delikleri emmeye başladım ardından açtığımda SIM Kart okumuyordu. Arka ekranda kocaman eğik çizgi vardı ama Pixel bozulması yoktu, parmak izi çalışmıyordu ve kameralarda su vardı.

Telefoncuya götür, ayrıca o yerdende şikayetçi olabilirsiniz.

Geri
Yukarı