Galaxy Note 5 kapandı ve açılmıyor

Removed içir bir şey bulamadım. Başka bir kablo ile deneyin işe yaramazsa bilgisayarı yeniden başlatın ve telefonu tekrar download moduna alın.
Telefon zaten kapanmıyor ki ya odin modunda ya da recovery modunda dediğim gibi döngüye girdi kapanmıyor. Recovery modda da her seçeneği denedim nerdeyse ama kendiliğinden yeniden başlatılıyor diyor power off yapmama rağmen... Bilgisayarı kapatıp açtım yine fark etmedi. Kabloyu da denedim fark olmadı..

Bu arada firmware sürümünü nasıl öğrenicem şu an recovery ekranında NRD90M/N920CXXU5CRL yazıyor bu firmware'lerden birini mi bulmam gerekiyor tabi odin programı telefonumu kabul ederse..

Telefon zaten kapanmıyor ki ya Odin modunda ya da recovery modunda dediğim gibi döngüye girdi kapanmıyor. Recovery modda da her seçeneği denedim neredeyse ama kendiliğinden yeniden başlatılıyor diyor Power off yapmama rağmen... Bilgisayarı kapatıp açtım yine fark etmedi. Kabloyu da denedim fark olmadı.

Bu arada Firmware sürümünü nasıl öğreneceğim şu an recovery ekranında NRD90M/N920CXXU5CRL yazıyor bu Firmware'lerden birini mi bulmam gerekiyor tabii Odin programı telefonumu kabul ederse.

Her cihaz için yeniden başlatma gibi kombinasyonları mevcut hocam. Bazı cihazlarda 8-9 saniye kilit tuşuna basılı tutarak cihazı zorla yeniden başlatabilirsiniz.

Samsung Note 5 için "kilit tuşu, ses açma" tuşları ya da "kilit tuşu, ses açma, ana ekran" kombinasyonlarından biri cihazı zorla yeniden başlatacaktır. Ne kadar basılı tutarsınız bilemiyoum ama maksimum 1 dk boyunca basılı tutun.
Yeniden başlattıkdan sonra "kilit, ses kısma, ana ekran" kombinasyonu ile download mode girmeniz gerekmekte ama biraz hızlı olun, olmaz ise aynı işlemi tekrar edin.

Yazılım olarak şu linkten herhangi bir versiyon işinizi görecektir.

Her cihaz için yeniden başlatma gibi kombinasyonları mevcut hocam. Bazı cihazlarda 8-9 saniye kilit tuşuna basılı tutarak cihazı zorla yeniden başlatabilirsiniz.

Samsung Note 5 için "kilit tuşu, ses açma" tuşları ya da "kilit tuşu, ses açma, ana ekran" kombinasyonlarından biri cihazı zorla yeniden başlatacaktır. Ne kadar basılı tutarsınız bilemiyoum ama maksimum 1 dk boyunca basılı tutun.
Yeniden başlattıkdan sonra "kilit, ses kısma, ana ekran" kombinasyonu ile download mode girmeniz gerekmekte ama biraz hızlı olun, olmaz ise aynı işlemi tekrar edin.

Odin moduna geçtiğinde direkt removed moduna geçiyor. İşlem yapmamın imkanı yok daha download ekranı gelmeden removed yazıyor Odin botunda. Ses açma, kilit; recovery menüsünü, ses açma, kilit, ana ekran tuş kombinasyonu ise Odin modunu açıyor. Ama tabii bu bende asla kapanmıyor sürekli yeniden başlatıyor ve recovery ekranına yönlendiriyor. Odin moduna tuşla giriş yapabiliyorum. Yaklaşık 2.5 saattir deniyorum ama nafile.

Recory modda, Apply update from ADB seçeneğine tıkladığımda telefon, bilgisayara bağlı olmasına rağmen "update from external storage is disabled" hatası veriyor.

bu arada attığınız linkten indirmek istiyorum da paralı sanırım. Ücretsizi bulmam mümkün mü?

Son düzenleme:
Odin moduna geçtiğinde direkt removed moduna geçiyor. İşlem yapmamın imkanı yok daha download ekranı gelmeden removed yazıyor Odin botunda. Ses açma, kilit; recovery menüsünü, ses açma, kilit, ana ekran tuş kombinasyonu ise Odin modunu açıyor. Ama tabii bu bende asla kapanmıyor sürekli yeniden başlatıyor ve recovery ekranına yönlendiriyor. Odin moduna tuşla giriş yapabiliyorum. Yaklaşık 2.5 saattir deniyorum ama nafile.

Recory modda, apply Update from ADB seçeneğine tıkladığımda telefon, bilgisayara bağlı olmasına rağmen "Update from external Storage is disabled" hatası veriyor.

Bu arada attığınız linkten indirmek istiyorum da paralı sanırım. Ücretsizi bulmam mümkün mü?

Download moda giremediğimiz sürece attığım linkteki dosyalar bir işe yaramaz.
ADB Update için Update. ZIP şeklinde imzalı ROM dosyası bulmak gerekir bulabilirsem atarım.
Önceliğimiz bir şekilde download moda girmek olmalı yoksa stok sistemi geri yüklemek zor olacaktır.
Şimdi okula gideceğim gelince bakacağım.

Download moda giremediğimiz sürece attığım linkteki dosyalar bir işe yaramaz.
ADB Update için Update. ZIP şeklinde imzalı ROM dosyası bulmak gerekir bulabilirsem atarım.
Önceliğimiz bir şekilde download moda girmek olmalı yoksa stok sistemi geri yüklemek zor olacaktır.
Şimdi okula gideceğim gelince bakacağım.

İlgin alakan için çok teşekkür ederim. Telefoncuya götürdüm, yaptırdım. İlk götürdüğüm telefoncu, "box diye bir alet var anca onunla açılıyor" dedi. Daha sonra box cihazı olan telefoncu aradım 4.sünde buldum. Telefon çökmüş ve işleme izin vermiyormuş kısaca kendini kilitlemiş ve sadece box cihazı ile açılabiliyormuş.

Dipnot:
Biri en az 300 lira olur sorunun ne olduğuna baktıktan sonra fiyat değişebilir dedi diğer kişi de 150'ye yaparım 1 saate dedi. :)

Yaptırmanıza sevindim. Odin ile bir telefona firmware yazdıracaksanız, ilk önce telefonu bağlamanız gerekecek bunun için samsung usb driver kurmanız gerekecek. Telefon ile bağlantı kurması için bu gerekli.

Yaptırmanıza sevindim. Odin ile bir telefona Firmware yazdıracaksanız, ilk önce telefonu bağlamanız gerekecek bunun için Samsung USB driver kurmanız gerekecek. Telefon ile bağlantı kurması için bu gerekli.

Anladım dediğinizi fakat Samsung USB driver kurmama rağmen bilgisayar görmedi. Bilgisayara giriş/çıkış sesi geliyordu. Telefon kendini kilitlemiş izin vermiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı