GALAXY S III IMEI Sorunu

Çağatay Demir

Hectopat
Merhabalar , Galaxy S III 'üme Custom Rom Yükledim Bir Hafta önce , sonra arama yapmak istediğimde "Ağda Kayıtlı değil " hatası aldım. Baktım ki IMEI klonlanmış . Sonra telefoncu kasa üzerinde yazan IMEI'yi tekrar tanıtmış. Dün Android Revolution HD romunu kurarken tekrar aynı hatayı aldım. İnternette araştırdım ARIZA patch 0.5 'i kurdum. Bu seferde sim kartı görmemeye başladı. Yardım edebilir misiniz ?

Dediğiniz işlemi yapabilmeniz için her iki telefonda rootlu olması lazım. Velev ,ki efs dosyasını diğer telefondan alıp kendi telefonunuza aktarmanız bir şey değiştirmeyecek. Sebebi diğer telefondan aldığınız efs dosyası sizin telefonunuzda çalışmaz . Öyle bir şey olsaydı efs sıkıntısı çekenler sizin dediğiniz gibi başka tele fondan efs alıp sorunu çözerlerdi maalesef üzülerek söyleyeceğim sonuç alamazsınız. Ben size başka bir şey tavsiye edeyim eğer telefonunuz resmi faturası varsa servise götürün onlar size ait olan ımei geriye yükleye bilir tabi ücret karşılığında ancak bu işi yetkili servis yapabilir. Servisle görüşün.

Dediğiniz işlemi yapabilmeniz için her iki telefonda rootlu olması lazım. Velev ,ki efs dosyasını diğer telefondan alıp kendi telefonunuza aktarmanız bir şey değiştirmeyecek. Sebebi diğer telefondan aldığınız efs dosyası sizin telefonunuzda çalışmaz . Öyle bir şey olsaydı efs sıkıntısı çekenler sizin dediğiniz gibi başka tele fondan efs alıp sorunu çözerlerdi maalesef üzülerek söyleyeceğim sonuç alamazsınız. Ben size başka bir şey tavsiye edeyim eğer telefonunuz resmi faturası varsa servise götürün onlar size ait olan ımei geriye yükleye bilir tabi ücret karşılığında ancak bu işi yetkili servis yapabilir. Servisle görüşün.

Ben root atıp , bir çok defa custom rom kurdum. Bu zamana kadar böyle bir şey olmadı. Servisten geldikten sonra tekrar yükledim IMEI yine gitti. Yalama felan mı oldu ?

Custom rom özel rom,dur onu kurmayın telefonun kendi resmi romunu kurun. Dediğiniz telefonu bende rootlu olarak kullandım hiç bir şekilde efs sıkıntısı olmadı. Dediğimi yapın üzerinde gelen resmi romu kurun bulamazsanız size rom için yardımcı olurum.

Custom rom özel rom,dur onu kurmayın telefonun kendi resmi romunu kurun. Dediğiniz telefonu bende rootlu olarak kullandım hiç bir şekilde efs sıkıntısı olmadı. Dediğimi yapın üzerinde gelen resmi romu kurun bulamazsanız size rom için yardımcı olurum.

İngiltere ve Türkiye Resmi 4.1.2 Yazılımlarını kurmuştum , değişen bir şey olmamıştı ..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı