Galaxy S10 bataryasını değiştirmek mantıklı mı?

Bütçe
10000 - 13000

İlkerr006

Decapat
Daha fazla  
Telefonu 4 yıldır kullanıyorum ama artık şarjı çok hızlı tükenmeye başladı batarya değiştirmek mi mantıklı yoksa yeni telefon almak mı? Almayı düşündüğüm telefon ise Samsung A54.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence batarya değiştirmek daha mantıklı. A serisinin bataryaları gerçekten uzun kullanım sunuyor ama malzeme kalitesi, hissiyatı falan amiral gemilerden çok daha aşağıda. Evet daha güncel bir telefon ama daha fazla para yatırdığınız değmez bence.

A54 her ne kadar yeni teknoloji olsa da eski zamanının amiral gemisi yıllar geçse de yeni çıkan orta seviye telefonlara tozunu attırabiliyor.
Ayriyeten işe sadece yazılım ve donanım güncelliği olarak bakmamak lazım. S10 daha kötü performans gösterse dahi günlük kullanımda daha çok keyif vereceğini düşünüyorum. Ben kendim hâlâ daha Note 8 kullanıyorum. Zamanında aileme A51 aldım, almışken biraz da kurcalayayım dedim ne de olsa güncel telefon. Gerçekten de Note 8'in verdiği kalite hissiyatını bana veremedi. Ekran kalitesi olsun, malzeme kalitesi olsun, ağırlığı, şıklığı olsun amiral gemiler orta segment telefonlardan katbekat daha iyiler. S10'un daha da güncel bir telefon olduğunu düşünürsem benim telefonuma göre, kesinlikle A serisi alıp kullandığınızda arkadaşın dediği gibi attan inip eşeğe binmiş gibi hissetmeniz normal. Bence bir teknoloji marketinden A54'ün genel kullanımı ve malzeme kalitesine bakarsanız bir fikir sahibi olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı