Galaxy S21 alınır mı?

Görece çok yavaşlar ve ısınma sorunları oluyor.
Exynos 2100'de performans ve sıcaklık konusunda bir sorun yok. 900 serilerinde vardı, fakat 2100, Snapdragon 888'e yakın bir performans sergiliyor. Bazı noktalarda ufak da olsa öne bile geçiyor. Sıcaklık olarak da SD888 hangi işlemde kaç derece ise ona +1 ekleyin.

Ancak ben de Exynos tercih etmeyeceğim, etmedim de. Qualcomm aptX gibi teknolojiler benim için önemli. SD 8 Gen 1 işlemcili S22 bu konuda çok daha cazip, onun da fiyat ortada.

Yanlış bilgi
Exynos 2100'de performans ve sıcaklık konusunda bir sorun yok. 900 serilerinde vardı, fakat 2100, Snapdragon 888'e yakın bir performans sergiliyor. Bazı noktalarda ufak da olsa öne bile geçiyor. Sıcaklık olarak da SD888 hangi işlemde kaç derece ise ona +1 ekleyin.

Ancak ben de Exynos tercih etmeyeceğim, etmedim de. Qualcomm aptx gibi teknolojiler benim için önemli. SD 8 gen 1 işlemcili S22 bu konuda çok daha cazip, onun da fiyat ortada.

Sg 888 ısınma sorunu olan bir işlemci.
Exynos'un tek problemi ısınma değil ki, yavaşlık, ve uzun vadede dayanıksızlık.
Intel Core i9 ile Pentium kıyaslamak gibi sg ile Exynos'u karşılaştırmak :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel core i9 ile Pentium kıyaslamak gibi SG ile Exynosu karşılaştırmak
Saçmalamayın böyle bir fark yok.

SG 888 ısınma sorunu olan bir işlemci.
Hayır değil. Çok serin çalışan bir işlemci olmasa da ısınma sorunu olan bir model değil. SD 810 gibi sorunlu bir işlemci değil. Bu durum daha çok ARM mimarisi ve Samsung çip üretiminden kaynaklanıyor. Ancak SD 888 almamak için bir sebep oluşturan ısınma durumu yok ortada.

Bu da yine yanlış bir bilgi. Exynos 990 vakası yüzünden tüm Exynos modellerini karalamak anlamsız.

Sg 888 ısınma sorunu olan bir işlemci.
Intel Core i9 ile Pentium kıyaslamak gibi sg ile Exynos'u karşılaştırmak :)
Katılmıyorum, Exynos performans anlamında aynı segmentte olan Snapdragon işlemcilerin çok da gerisinde değil. Yine termal anlamda da bir felaket değil. 990 modeli sorunluydu, bunu Samsung da kabul etti fakat 2100'de bir ısınma sorunu bulunmuyor. Kaldı ki performans olarak da gayet iyi. Hatta art arda fotoğraf çekimlerinde SD 888'de yaşanan gecikme Exynos 2100'de yaşanmıyor.

Geri
Yukarı