Galaxy S23'ünüzü sakın One UI 6'ya Güncellemeyin!

Birşey olmaz diye sabah indirdim musait olunca yukleyecektim yine vazgeçirdiniz. Şu bildirim nasil gidecek 😄
Screenshot_20231202_110539_Samsung Internet.jpg

Simgeler hep aynı yerde kalıyor o yüzden yanık oluşuyor.

Cidden çok canımı sıktı.

Şu an sıkıntı yok gibi. Çok hafif belli oluyor.

Image retention olmuş. Yine de dikkatli olmak lazım.

Bu konu hakkında bir gelişme var mı bildiğiniz kadarıyla bugün ana ekrana güncelleme geldi 15.05.5 sürümü yüklendi. Başka yere okuduğuma göre bu sorun sadece navigasyon ve bildirim çubuğunda yaşanıyormuş. Kimisi geçici olarak good lock ile batarya ve saat dışı bütün ikonları gizleme kararı almış. Bir de yanık olup olmadığını nasıl tam anlarız. Yani image retention da olabilir tabii de. Ben dün aldım cihazı 2 günde olmaz herhalde.

Bu konu hakkında bir gelişme var mı bildiğiniz kadarıyla bugün ana ekrana güncelleme geldi 15.05.5 sürümü yüklendi. Başka yere okuduğuma göre bu sorun sadece navigasyon ve bildirim çubuğunda yaşanıyormuş. Kimisi geçici olarak good lock ile batarya ve saat dışı bütün ikonları gizleme kararı almış. Bir de yanık olup olmadığını nasıl tam anlarız. Yani image retention da olabilir tabii de. Ben dün aldım cihazı 2 günde olmaz herhalde.
Hocam eğer yanıksa kalıcı olur benimki değildi. Şu an hala aynı sıkıntıyı yaşıyorum ama geçici. Can sıkıcı bir durum. Çözümü var mı bilmiyorum ama bunu geçici olarak çözen yöntemler var. Belki benim cihazda sıkıntı vardır bilemiyorum ama mesel 15 Pro'lar da benzer sorunu yaşadı ve güncelleme ile sorun çözüldü. Tam olarak nasıl oluyor bilmiyorum ama yazılımla çözüyorlar. Gelişme olursa yine yazarım.

5.1 sürümünde ikonlar belirli aralıklarla birkaç piksel sağa veya sola kaydırılıyordu. Yeni sürümde bu özellik kaldırılmış. Ghost screen bu yüzden oluşuyor.

Şuan tel ilk aldığım haldeki gibi güncellemeye gerek varmı yoksa güncelleme yapmak için yapay zekayı mı bekleyim.

Geri
Yukarı