Galaxy S3 Açılışta "Encryption Unsuccessful" Hatası

Makaleler
1
Yer
M Ξ Г S İ И
Daha fazla  
Meslek
D Ø K T Ø R
Telefonumun şarjı bitti ve telefon kapandı. Telefonu şarja takıp açtığımda bu hata ile karşılaştım. 2-3 tane Custom ROM denedim ama hepsinde aynı hatayı verdi (Stock rROM'un .zip uzantılısını bulamadım) "Reset phone" adlı yerine tıklayınca aynı sayfa açılıyor. Recovery mod açılıyor. Telefon modeli GT-i9300 Samsung Galaxy S3.

Not: Bilgisayarım yok.

IMG_20180904_210424~3.jpg

Telefonda verilerinizi şifrelemeyi sağlayan bir ayarı açtınız mı daha önce? Eğer öyleyse (Siz yapmadıysanız bile) şifrelemenin tamamlanamadığını ve bu nedenle verilerinizin kullanılamayacağını söylüyor. Cihazı kullanabilmeniz için de sıfırlamanız isteniyor. Bu nedenle Recovery açılıyor o seçeneğe bastığınızda. Yalnız verileriniz mecburen silinecek sıfırlama sırasında.

Telefonda verilerinizi şifrelemeyi sağlayan bir ayarı açtınız mı daha önce? Eğer öyleyse (Siz yapmadıysanız bile) şifrelemenin tamamlanamadığını ve bu nedenle verilerinizin kullanılamayacağını söylüyor. Cihazı kullanabilmeniz için de sıfırlamanız isteniyor. Bu nedenle Recovery açılıyor o seçeneğe bastığınızda. Yalnız verileriniz mecburen silinecek sıfırlama sırasında.
Sorun şu telefon sıfırlansa bile tekrar bu ekran açılıyor.

TWRP v2.8.6.1 yükleyip alttaki videodakileri uygularsanız yüksek ihtimal sorununuz düzelir. Alttaki telefon da S3.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TWRP v2.8.6.1 yükleyip alttaki videodakileri uygularsanız yüksek ihtimal sorununuz düzelir. Alttaki telefon da S3.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgisayar olmadan TWRP v2.8.6.1 recovery üzerinden yükliyebilirmiyim?

Eğer @berk1937'nin bahsettiği yol da işe yaramazsa bir bilgisayar ile cihaza yazılım atmayı deneyin.

Bilgisayarım yok.

Bilgisayara ihtiyacınız yok zaten. TWRP v2.8.6.1'in zip dosyasını indirip custom rom yükler gibi recovery'den yükleyeceksiniz. Bu durumda custom recovery kurmuş oluyorsunuz.
Official sitesinde sadece .img ve .tar şeklinde dosyalar var. .zip şeklinde nerden bulabilirim? Download TWRP for i9300

Official sitesinde sadece .img ve .tar şeklinde dosyalar var. .zip şeklinde nerden bulabilirim? Download TWRP for i9300
Çok özür dilerim, şimdi aklıma geldi yanlış bilgi vermişim, en son 4 sene önce S3 üzerinde yapıyordum bu işlemleri. TWRP yüklemek için bilgisayara ve ODIN programına ihtiyacınız var. Sizin için araştırıyorum bilgisayar kullanmadan yapabileceğiniz bir yöntem var mı diye.

Ekleme: wipe data/factory reset ve wipe cache partition yapmış mıydınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı