Galaxy S3 GT-I9300 Orijinal Şarj Aleti Gerekli Gücü Veremiyor

stillwerise44

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
2014 yılından beri kullandığım telefonumun bataryasını bir kez Samsung bayiiden aldığım orijinal batarya ile değiştirmiştim. Sorun şu ki telefonumu tam kapasitede şarj edebildiğim adaptörler Galaxy Tab E ve Galaxy A7 (2017) adlı cihazların kutusundan çıkan adaptörler (A7'nin adaptörünün üstündeki USB kablo Type-C olduğundan herhangi bir Micro USB kablosu takıp şarj ettim). Telefonun kendi adaptörü, Galaxy Core Prime adlı telefonun adaptörü, General Mobile Discovery adlı telefonun adaptörü gibi adaptörler 3 saatte %25 şarja ulaşıyorsa diğerleri %100'e ulaşmış oluyor. Sizce bunun nedeni nedir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaptörler arası amper farkı var büyük ihtimalle. Adaptörün verdiği çıkış güçleri arasında farklar var hepsi ayni doldurmaz.

Ayni zamanda hızlı şarj olabilmesi içinde işlemcinin hızlı şarj desteği olmasi gerekiyor ve üretici tarafından da hızlı şarj olmayı engellendirici bir durum olmamasi lazım.

Adaptörler arası amper farkı var büyük ihtimalle. Adaptörün verdiği çıkış güçleri arasında farklar var hepsi ayni doldurmaz.

Ayni zamanda hızlı şarj olabilmesi içinde işlemcinin hızlı şarj desteği olmasi gerekiyor ve üretici tarafından da hızlı şarj olmayı engellendirici bir durum olmamasi lazım.
Ben hızlı şarj özelliği istemiyorum ki. Kendi şarj aleti yeterli olamazken daha güçlüsü ancak yeterli olabiliyor. Benim sorunum bu.

Istesen de hızlı şarj olmaz desteği yok zaten. Telefonun kendi adaptörü kaç amper? 1 amper gücündedir büyük ihtimal, daha yüksek amperli adaptör kullanirsan daha hızlı dolar bunda bir anormallik yok.
Ben şundan bahsediyorum, telefonun taze olduğu dönemlerde kendi şarj aleti 2-3 saatte %100 doldurabiliyorken o şarj aleti artık 14-15 saatte %100 dolduruyor. 2-3 saat performansını ise telefon için yanında verilen adaptörden daha güçlüsü verebiliyor. Yazılımsal-Donanımsal bir hata, elektrik prizlerindeki bir hata vesaire var mı hen bunu merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı