Galaxy S3 mü S4 mü?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Galaxy S4′ü, serinin bir önceki telefonu Galaxy S3 ile karşılaştırarak kullanıcıların kafasındaki “Acaba S4’e geçiş yapmam lazım mı?” *sorusunu...
9FMwD3GrnOQ

Daha fazlası...

Ali Bey gerçekten çok güzel bir karşılaştırma olmuş. Bir S3 kullanıcısı olarak çok ciddi bir şekilde memnunum telefonumdan. S4'e geçiş için bir çok yenilik yapılmış fakat bunların ne kadarı kullanıma drekt olarak etki edecek tartışılır bir durum (kamera, işlemci ve 1080p lik ekran) hariç. Yani sensörler falan S4 e geçiş için yeterlimi çok karasızım.
Geçiş için acelem yok açıkcası ilk bende olsun gibi bir takıntım yok.

Aynı kanıdayım, S4 güzel bir telefon ancak tasarım hiç de dedikleri gibi yeni değil, güç, performans, uygulama farkları var ama yeterli mi tartışılır. S1'den S2'ye geçme ihtiyacı hissetmemiştim sanırım Samsung S serilerinde de bu böyle gidecek.

S2 den S3 e geçmek insanlar arasında bir zorunluluk hissi uyandırdı çünkü S3 Samsung'un devrimi sayılabilecek bir cihaz olarak piyasaya çıktı gerek tasarı gerek sistemsel olarak bir çığır açtı. S4 için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Hareket sensörüymüş efendim kim okula kaç adımda gittiğini, yürürken kaç kalori harcadığını merak edip bu telefonu alır ki? :) Sanırım S4 ün yerini Xperia Z daha iyi dolduracaktır sistemsel olarak Z biraz daha geri olmasına rağmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
S4 üzerindeki sensörlerin çoğunu kullanabiliyorsunuz. Göz hareketleri, el ile verilen komutlar , parmak yakınlaştırma ile resim büyütme vs. Xperia Z'nin S4'ün yerinin alacağını düşünmüyorum, çalıştığım gsm operatörü mağazından biliyorum. Soran, alan, almak isteyen kullanıcı sayısı çok fazla. Gerçekten şuan piyasada ki en iyi telefon diyebilirim.

Bu durum kişiye göre değişebilir, fakat S4 ün çok fazla teferruatlı özellikleri var. Örneğin otobüste giderken telefonu el hareketleriyle kontrol etmek oldukça saçma bir görüntüye neden olacaktı diye düşünüyorum. Tabiki satış durumu talebi önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşacaktır :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı