Galaxy S3 Şarj Olmama Sorunu

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Benim elimde Samsung Galaxy S3 akıllı telefon var ve sıkıntıları çok fazla. Mesela fişe takar takmaz şarj edemiyor. Sürekli kabloyu bükmek, yada pozisyonu değiştirmek veya telefona vurmak zorunda kalıyorum. Bu çabaların ardından, en sonunda anca şarj olmaya başlıyor ama 12 saat sonra bir bakıyorum, %20 kadar mı anca şarj olmuş. Bazen 4 saat sonra %40 şarj olabiliyor bazen ise hiç şarj olamıyor. Ayrıca USB şarj kablosunu, 4.5G modem cihazımın Mini USB girişine taktım onda da temassızlık mevcut ama daha az. Yani telefonumun hem şarj soketi, hemde şarj kablosu çok çabuk bozuluyorlar. Telefonum bir ara Mini SD kartımı da bozmuştu. Saçma gibi olmasın ama, sanki bu telefonu cadılar üretmiş. Sürekli lanetleniyorum bu telefon yüzünden. Kaç kere servise götürdüm yaptırdım ve 1 hafta sonra hemen tekrar sorunlar git gide artmaya başlıyor. İnternetten yaptığım araştırmalar ne kadar doğrudur bilmiyorum ama, şarj kablosunun içindeki o tellerin kırılmasından olabiliyormuş, yada bozuk soket şarj kablomun ucuna hasar verebiliyormuş gibi bir takım İngilizce bilgiler elde ettim ama emin değilim çünkü başka bir USB kablosuyla da benzer sorunları yaşıyorum. Bu benim 15. defa aldığım USB şarj kablosu. Nereye takarsam takayım, sorun düzelmiyor. Adaptörde sorun yok üstelik. Ayrıca telefonumun içerisindeki WiFi antenleri de servisçi yüzünden hasar gördü. Odamın burnumun dibindeki modemden birazcık uzaklaşsam, hemen sinyal düşüyor. Mesela 3/5 sinyal çekiyor yada 2/5. Ayrıca nasıl oldu bilmiyorum ama, mikrofonu sadece sağ taraftan ses alabiliyor ve sol taraftan hiç almıyor. :( Telefonumun IMEI numarasını da, format atarken kaybettim maalesef. IMEI numaram geçersiz hale geldi ve şu anda başka birisi kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı