Galaxy S6'ya Cyanogenmod 12 Çıkacak Mı?

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, belirttiğim gibi Galaxy S6'ya kendi ROM'u üzerinde oynanıp paylaşılan ROM'lar, Skin'ler değil de acaba Cyanogenmod 12 çıkması ihtimali var mı? Aslında kendi yazılımından gayet memnunum hiçbir problem yaşamadım ancak telefonun farklı ROM'lardaki performansını çok merak ediyorum ancak şu ana kadar herhangi bir haber yok. İnternette de okuduğum kadarıyla geleceği söylentileri var ancak Cyanogenmod vs. cephesinden resmi bir haber yok. Ayrıca Note 5 ile Exynos 7420'nin kullanımının artacağı, geliştirme kısmının hızlanacağı ve farklı tabanlarda ROM'ların çıkacağı söyleniyor. Ne kadar anlamlı bilmiyorum ancak bu işin oluru var mı yok mu? Hiç beklemeyelim mi yoksa bir umut var mı?

Sanırım bu sayfadaki ROM'dan bahsediyorsunuz fakat bu uzun zamandır var ve tamamen sahtekarlık için açılan bir site. İndirme linkleri yok ve gerçek olmayan görseller kullanılmış. Bu konunun tartışması xda'da vardı. Zaten olsa idi xda forumlarına çoktan düşerdi bu ROM.

Birazcık daha bakayım derken Samsung'un S6'da kullandığı Exynos 7420 işlemcisinin kaynak kodunu paylaşmadığı için farklı tabanlarda ROM'lar yapılamadığını fark ettim. Samsung'un insafına bakıyor sanırım bu iş. Belki yeni model çıktıktan sonra paylaşılabilir. Çok da beklememek lazım aslında :)

Exynos işlemci, SnapDragona göre biraz daha kapalı. Bence yakın süre bandında çıkmaz. Çünkü kullanımı artmalı, fiyatıda pek az değil. Ama gerçekten bende S6'nın saf android ile performansını bende merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı