Galaxy S7 Odin ile yazılım atma

Vipjavx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam. Samsung Galaxy S7 cihazına sahibim. Bu cihaz hard-brick olmuş, açılmıyor, yazılım atılması lazım. Odin ile flashlama yapamıyorum. Bana "Complete(Write) operation failed" hatası veriyor. Biraz araştırdım, yazılım sürümü yanlış olduğundan dolayı imiş. Ben ROM dosyasını neye göre indirmeliyim? Modeli SM G-930F.

Dediğim siteden bakmanız daha iyi olur.
Eki Görüntüle 1622352
Bende böyle gözüküyor.

Almanya ROM'u lazım. Bu ROM sizin telefonunuzla uyumlu.
Acaba o hatayı bundan dolayı mı aldım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci uyumsuzluğu ve yazılım farklılığından dolayı olabilir. Yine Home dışında hepsini seçip yüklemenizi öneririm. Bazıları sadece apyi seçip yüklüyor o da çok sıkıntı yaratıyor.

Peki daha önce atılan IMEI gider mi öyle?

İndirdiğin ROM'u MD5 kullanarak kontrol ediyor musun?

Dostum MD5 nedir bilmiyorum ki zaten arkadaşın indir dediği ROM'u indiriyorum, 35-40 dakika içerisinde akıbeti belli olur telefonun.

Sanırım oluyor arkadaşlar.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar telefon açıldı. Şimdiki sorun IMEI 😂😂

Dosya Ekleri

• IMG_20230104_012708.jpg
    IMG_20230104_012708.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20230104_013148.jpg
    IMG_20230104_013148.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20230104_013044.jpg
    IMG_20230104_013044.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230104_013612.jpg
    IMG_20230104_013612.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20230104_013504.jpg
    IMG_20230104_013504.jpg
    78,9 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum MD5 nedir bilmiyorum ki zaten arkadaşın indir dediği ROM'u indiriyorum, 35-40 dakika içerisinde akıbeti belli olur telefonun.

O ne biçim bir ODIN? Benden yakışıklı :D

Her dosyanın kimlik numarası gibi sadece kendisine ait bir numara olduğunu düşün, buna hash deniyor. Birden çok farklı hash türleride var ama en çok kullanılanlar CRC32, MD5, SHA1 ve SHA256. Bazen dsoya indirirken veya önceden bildiğimiz ama şimdi yabancı olduğumuz dosyaları kontrol ederken kullanırız.

Senin durumunda
Download Galaxy S7 SM-G930F (BTU) G930FXXU8EVG2 in Samfw - Samsung firmware download
buradan ROM dosyası indirdiysen "MD5 eecf5fdedc90be23e8b31cad25daac2c" yazan HASH değerini bir program kullanarak indirdiğin dosyayla karşılaştırırsın.

Örnek olarak bu programı önerebilirim, bende kullanıyorum. Dosyayı bu programın içine at/sürükle ve bekle. Biraz zaman geçince sana farklı HASH değerleri gösterecek. MD5 olanı bul ve karşılastır.

Peki daha önce atılan IMEI gider mi öyle?

Şu an telefondaki IMEI uçuk halde mi?

Şu an telefondaki IMEI uçuk halde mi?
Evet ben biraz baktım önceki arkadaş buna IMEI artırmış ben de atmak için z3x Samsung tool pro kullandım fakat IMEI girdikten sonra sinyal kısmında uyarı simgesi çıktı. Yani ben bozdum herhalde. Çözümü nedir bilmiyorum IMEI atarken bana doğru cihaz seçili değil gibi bir hata verdi sonrasında ise cihaza IMEI atarken bir uyarı verdi modem dosyası bulunamadı gibisinden. Ben de biraz araştırdım o modem dosyasını buldum ve Odin ile flashladim fakat bir türlü düzelmedi. Ayrıca x3x'ten doğru modeli seçince (SM G930-F) o hatayı neden aldığımı da bilmiyorum. Ha bu işlemlerden önce root da attım (supersu) ama olmadı.

@576864 dostum bu konularda bilgiliysen bakabilir misin

Son düzenleme:
Evet ben biraz baktım önceki arkadaş buna IMEI artırmış ben de atmak için Z3X Samsung tool Pro kullandım fakat IMEI girdikten sonra sinyal kısmında uyarı simgesi çıktı. Yani ben bozdum herhalde. Çözümü nedir bilmiyorum IMEI atarken bana doğru cihaz seçili değil gibi bir hata verdi sonrasında ise cihaza IMEI atarken bir uyarı verdi modem dosyası bulunamadı gibisinden. Ben de biraz araştırdım o modem dosyasını buldum ve Odin ile flashladim fakat bir türlü düzelmedi. Ayrıca X3X'ten doğru modeli seçince (SM G930-F) o hatayı neden aldığımı da bilmiyorum. Ha bu işlemlerden önce root da attım (SuperSU) ama olmadı.

@576864 dostum bu konularda bilgiliysen bakabilir misin?

Açıkçası o kadar bilgim yok. Z3Xbox IMEI repair yapıyor diye biliyorum da Root ile değiştirme vardı zamanında o işe yarıyor mu acaba?

Açıkçası o kadar bilgim yok. Z3Xbox IMEI repair yapıyor diye biliyorum da Root ile değiştirme vardı zamanında o işe yarıyor mu acaba?
Evet hocam hâlâ kullananlar var
Günümüzdeki çoğu telefoncu hâlâ bu programı kullanıyor. Yeni telefoncuların hiçbiri box cihazı almıyor bu yazılımlarla repairliyorlar. Fakat kimsenin bu konuyla bir bilgisi yok kimse söylemiyor çünkü o iş artık adamın ekmek teknesi olmuş kimse ekmeğini kaptırmak istemiyor. Bu konularda gerçekten bilgi sahibi insanları arıyorum. (Xda forumunda birçok kişi var fakat pek anlayamıyorum yarım yamalak ingilizceyle böyle oluyor :) )

Evet hocam hâlâ kullananlar var
Günümüzdeki çoğu telefoncu hâlâ bu programı kullanıyor. Yeni telefoncuların hiçbiri box cihazı almıyor bu yazılımlarla repairliyorlar. Fakat kimsenin bu konuyla bir bilgisi yok kimse söylemiyor çünkü o iş artık adamın ekmek teknesi olmuş kimse ekmeğini kaptırmak istemiyor. Bu konularda gerçekten bilgi sahibi insanları arıyorum. (XDA forumunda birçok kişi var fakat pek anlayamıyorum yarım yamalak İngilizceyle böyle oluyor :) )

Bir ara Samsung star diye bir telefonumda Android desteklemediği halde Android yükleme arzusuyla cihazı bozmuştum. Brick olmuştu kısacası. İzlediğim videoların hepsi Z3Xbox kullanıyordu o da bende olmadığı için telefonu çok ucuz fiyata vermiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı