İnceleme Galaxy Tab A8 2019 (T290)

(Bütün anlatımdan önce belirteyim cihazı normalde kardeşimin kullanmasından ve cihazında yerini sormak istemediğimden dolayı görsellerle destekleyemeyeceğim)

Merhabalar, başlıkta da olduğu gibi sizlere T290 (32 GB depolama ve 2 GB RAM seçeneği ile gelen) tableti inceleyeceğim.

Cihazın Tasarımı:
Cihaz tasarım olarak metalimsi bir çerçeve ve plasik bir arka kapak tasarımı ile gelmekte (bütün cihaz plasik demenize gerek yok) ve bu malzeme çizilmeye gayette müsait olup düşmelerde çatlama veya kırılma yapan bir malzeme değil sadece bolca çizilmekte.
Cihazın Performansı:
Cihaz işlemci olarak Snapdragon 429'dan güç almakta ve bu işlemci günümüzde gerçek manada hiçbir şey için pekte yeterli olmayıp özellikle Android 11 OneUI 3 güncellemesinden sonra cihazın en basit fonksiyonlarında bile yavaşlığı ön plana çıkmış durumda ancak Android 10'a düşürdüğünüz takdirde bu saymış olduğum sıkıntılar büyük ölçüde çözülmekte ve cihaz en azından kullanılabilir olmakta (cihaz hiçbir manada hızlı olmuyor sadece kullanılabilir oluyor, Android 11'le birlikte gerçekten cihaz bayağı bayağı yavaşlamıştı, bu cihazı tanımayıp büyük üreticilerin cihazlarını tanıyanlar için IOS 8 ve 9'daki 4S'leri karşılaştırdığınızı hayal edin).
Cihazın Kabiliyet Gösterebildiği Alanlar:
Cihaz gerçek anlamda güç merkezi olmayışından dolayı genel hitabının basit medya tüketimi, haber ve makale okuma veya küçük çocukların teknoloji ile tanışma cihazlığı görevini düşük bütçede üstlensin dersenizde keza küçük çocuğunuzu memnun eder (en nihayetinde gidip PUBG oynamaz hatta oynayamaz 10 FPS'den dolayı ve 5 yaşındaki küçük canavarımız PUBG yerine Poo falan oynar diye tahmin ediyorum).
Cihazın Hitap Ettiği Kesim:
Cihaz genel anlamda teknolojiyle pek alakası olmayan ileri yaş kesime ve teknoloji ile yenice tanışacak çocuklarımıza göre olup genel kullanıcı için kullanılmaz olmasa bile yavaş kalacağından dolayı çokta memnun bırakmayacağından dolayı öneremeyeceğim bir tablet ancak hem fiyatı hemde gözde malzemesi ve panelini (fiyatıyla birlikte) düşündüğümüzde gayette alınabilir ve kullanılabilir olmakta.

Cihazın Artıları:
-Uygun fiyat
-Fiyatına göre iyi malzeme
-Fiyatına göre iyi panel
-Çıkış yılına göre iyi bir güncel kalma süresi
-Pili uzun süreli bir kullanım sunuyor
-Cihaz çok ısınmamakta
-OneUI arayüzünün kullanımının alışması kısa ve kullanımının kolay olması

Cihazın Eksileri:
-Gerçek manada yavaş
-Ekran son derece dayanıksız (bu üzerindeki ikinci ekranımız ve ikinci ekranda kırıldı)
-Cihazın malzemesi çizilmeye çok müsait ve bolca kir tutuyor
-Hafıza kartı takmak için sim iğnesine ihtiyaç duyuyorsunuz
-Pili çok yavaş şarj oluyor
-Kamera kötü değil, berbat

Birde son bilgilendirme olarak sıfır fiyatını baz almadım o etiketten uzak durun, 600-900 TL arası ikinci el düşüncesi ile değerlendirerek yazdım yazıyı.

Elinize sağlık, tam da benim yaşadığım sorunları yaşamışsınız.
Görsel için benim konumu kullanabilirsiniz :)

Elinize sağlık, tam da benim yaşadığım sorunları yaşamışsınız.
Görsel için benim konumu kullanabilirsiniz :)
Sizin incemenizde gayet güzel ve detaylı olmuş, cihazlarımız aynı olduğu için sorunlarda aynılar, en azından yalnız değiliz 😁.

Yeni konular

Geri
Yukarı