Galaxy Wonder Batarya

nuralp09

Kilopat
Arkadaşlar bataryam şiştiği için garantiye yollamıştım.Bugün geldi.Bidaha
şişirmemek için yeni bataryama ilk şarj süresini kaç yapmalıyım?
Not:Telefonum Galaxy GT-İ8150

Batarya kullanım hatasından dolayı dediğiniz sıkıntıyla karşı karşıya kalır. Bur da iş size düşüyor büyük ihtimalle cihazda oyun oynuyorsunuz oyun oynarken cihazın pili bitmesin diye kablo yardımıyla kullanmayın. Eğer bu şekilde kullanıyorsanız piliniz in ömrü kısa olacak. Kesinlikle kablo takılı kullanmayın!. Cihazın pilinin dolma süresine gelince pil dolduğunda kabloda takılı kalsa dahi şarj almaz korkmayın cihaz otomatik olarak devreyi kapatıyor yani şarj takılı kalması bir şey ifade etmiyor. Her halde sorduğunuz süre olayına aydınlık getirmiş oldum! Bu tip cihazların tümünde dediğimiz pil kullanımında aynı sıkıntı var hangi marka cihaz alırsanız alın değişen bir şey olmaz.

Başka türlü olmaz. Forumda her kes aynı soruyu soruyor pil ömrü neden kısa veya pil neden ısınıyor? Zaten biri çıksa dese ki benim cihazım ısınmıyor kesinlikle böyle bir durumla karşılaşmadım. Ben şahsen bu işte bir gariplik var derim çünkü denilen olay tabiat kanununa aykırı eğer ısınmıyor sa benim bilmediğim yeni bir teknoloji cıkmış derim. Bu da şu an için mümkün değil belki ilerleyen zamanda ısınmayan pil çıkabilir neden olmasın. Bu sorun şu an için tüm cihazlarda var. Gene üstüne basarak söylüyorum kesinlikle pil cihaz üzerinde takılı iken kablo desteğiyle kullanmayın. Hem pilin hafıza devresini bozarsınız hemde cihaz devamlı şarj halinde olduğundan pilde dediğiniz şişme meydana gelir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı