GamaKay MK61 nasıl?

synolse

Centipat
Daha fazla  
Bu klavyeyi almayı düşünüyorum. Bunun fiyat çevresinde daha iyi bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel klavye hocam alınır gibi ama bu fiyat civarında belki daha iyi seçenekler olabilir.

Önerileriniz varsa bekliyorum hocam.

Pek modifiye etmeyeceksen bu fiyat çerçevesinde en iyi klavyedir. Belki üzerine 300 400 ekleyip epomaker-Blitzwolf alabilirsiniz ama değer mi, size kalmış.
İncelemem: İnceleme: GAMAKAY MK61 %60 Blue Switch Beyaz Klavye
Ayrıca deneyimlerimi aktarabilirim ve artı eksi listesi yapabilirim.

Deneyimlerinizi duymak isterim hocam, artı eksi listesi de çok kafamı rahatlatır. Bir de sizi Switch konusunda tanışmak isterim ilk defa Switch'li bir klavye kullanacağım pek bir bilgim yok.
Ama oynadığım oyunlar gereği daha hızlı olmam gerekiyor bir de ilk defa olacağı için klavyenin çıkartacağı sesi de duymaya çok hevesliyim. Önerilerinizi bekliyorum.

Önerileriniz varsa bekliyorum hocam.

Deneyimlerinizi duymak isterim hocam, artı eksi listesi de çok kafamı rahatlatır. Bir de sizi Switch konusunda tanışmak isterim ilk defa Switch'li bir klavye kullanacağım pek bir bilgim yok.
Ama oynadığım oyunlar gereği daha hızlı olmam gerekiyor bir de ilk defa olacağı için klavyenin çıkartacağı sesi de duymaya çok hevesliyim. Önerilerinizi bekliyorum.
Hocam öncelikle klavye fps ve yazı yazmak için bence çok ideal ve güzel. Liste yapayım hemen
  1. Artılar :
    Küçük ve kompakt olması çok güzel, yer kaplamıyor
  2. Puding keycaps olması RGB'leri daha canlı ve güzel veriyor
  3. Işık modları çok güzel ve detaylı
  4. Optik Switch yani kızılötesi çalışıyor böylece en hızlı switch türü olmayı başarıyor
  5. Yazı yazarken hiçbir zorluk çektirmiyor, tuş büyüklüğü çok iyi
  6. FN Lock Özelliği var böylece FN'e basılı tutmadan F tuşları kullanılıyor
  7. Type-C oluşu ve sola-sağa doğru takılabildiğinden dolayı kıvrılmıyor

1. Eksiler :
    Klavyenin üstündeki sonradan yazılan medya işaretleri ve SL PS HM PU PD gibi yazılar, ıslak mendille sertçe temizlenirse silinebiliyor
  2. Klavye yazılımı berbat, custom ışıklandırma ve macro yapılmıyor
  3. Key remapping yapmak eziyet, çalışmıyor
  4. Klavyenin programı kapatılınca, kaydedilen ışıklar gidiyor ve sadece klavye üzerinde modları kullanabiliyorsun
  5. Bazen ışıklar çalışmıyor, klavyeyi resetlemek gerekiyor zor bir şey değil fakat sinir bozucu ayarların gidiyor
  6. Tuş hissiyatı güzel ama zamanla bir garip geliyor fakat güzel, sorun yok diyebilirim.
  7. Bazı tuşlara dokununca sallanması kötü oluyor fakat bir sorun teşkil etmiyor, bence vites gibi hoş aslında ama yazdım.
    Uygulamanın programı bozulabiliyor, custom ışıklandırma çalışmıyor

Aklıma bunlar geldi şu anlık hocam. Switch konusunda hız demişsiniz, bastığınızı hissetmek istiyor musunuz yoksa istemiyor musunuz onu da belirtirseniz önerebilirim.

Hocam öncelikle klavye FPS ve yazı yazmak için bence çok ideal ve güzel. Liste yapayım hemen.
  1. Artılar:
    Küçük ve kompakt olması çok güzel, yer kaplamıyor.
  2. Puding keycaps olması RGB'leri daha canlı ve güzel veriyor.
  3. Işık modları çok güzel ve detaylı.
  4. Optik Switch yani kızılötesi çalışıyor böylece en hızlı Switch türü olmayı başarıyor.
  5. Yazı yazarken hiçbir zorluk çektirmiyor, tuş büyüklüğü çok iyi.
  6. FN lock özelliği var böylece FN'e basılı tutmadan F tuşları kullanılıyor.
  7. Type-C oluşu ve sola-sağa doğru takılabildiğinden dolayı kıvrılmıyor.

1. Eksiler:
    Klavyenin üstündeki sonradan yazılan medya işaretleri ve SL PS HM pu pd gibi yazılar, ıslak mendille sertçe temizlenirse silinebiliyor.
  2. Klavye yazılımı berbat, Custom ışıklandırma ve macro yapılmıyor.
  3. Key remapping yapmak eziyet, çalışmıyor.
  4. Klavyenin programı kapatılınca, kaydedilen ışıklar gidiyor ve sadece klavye üzerinde modları kullanabiliyorsun.
  5. Bazen ışıklar çalışmıyor, klavyeyi resetlemek gerekiyor zor bir şey değil fakat sinir bozucu ayarların gidiyor.
  6. Tuş hissiyatı güzel ama zamanla bir garip geliyor fakat güzel, sorun yok diyebilirim.
  7. Bazı tuşlara dokununca sallanması kötü oluyor fakat bir sorun teşkil etmiyor, bence vites gibi hoş aslında ama yazdım.
    Uygulamanın programı bozulabiliyor, Custom ışıklandırma çalışmıyor.

Aklıma bunlar geldi şu anlık hocam. Switch konusunda hız demişsiniz, bastığınızı hissetmek istiyor musunuz yoksa istemiyor musunuz onu da belirtirseniz önerebilirim.

Hocam hissetmek istiyorum ama minimum şekilde en hızlı tepkiyi verecek şekilde bilmem anlatabildim mi

Bir de sizin bahsettiğiniz klavyeyi aratırken bunu buldum ama bahsettiğiniz mi emin olamadım bir indirim söz konusu sanırım bunda bu da aklımı kurcaladı şimdi.

Son düzenleme:
Hocam hissetmek istiyorum ama minimum şekilde en hızlı tepkiyi verecek şekilde bilmem anlatabildim mi
Anlatabildiniz hocam. İsteğinizi Brown switch karşılayacaktır fakat sarı daha iyi olacaktır. Sarının pek geri bildirimi yok ama blue gibi clicky ses çıkarıyor ve en hafif en yeni switch. Brown ise geri bildirim içeren sessiz hızlı switchlerdendir. Ben aktif olarak blue kullanıyordum fakat brown'a geçiş yaptım ekstra switch alarak ve memnunum açıkçası. Sarı almayı planlıyorum, sarı daha hoş bence. Hem sessiz hem clicky bir arada güzel oluyor. Ses testlerine bakın yine isterseniz ama en hızlı tepkiyi sarı verir.

Bir de sizin bahsettiğiniz klavyeyi aratırken bunu buldum ama bahsettiğiniz mi emin olamadım bir indirim söz konusu sanırım bunda bu da aklımı kurcaladı şimdi.
Stokta yok hocam bu yoksa BlitzWolf da güzel aynı switchleri kullanıyorlar zaten.

Çok teşekkür ederim hocam ben kafamı daha da karıştırmayıp sipariş vereyim en iyisi minnetarım.
Rica ederim hocam zaten karışmasın. Aralarındaki tek fark görünüş olduğundan dolayı ve görünüş olarak da MK61 iyi olduğundan dolayı tercihinizi MK61'den yana yapabilirsiniz, hayırlı olsun şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı