Çözüldü Game Bar tekrar nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Niksi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo V15 G3
R7 5825U
16GB 3200Mhz
Vega8
Xbox Game Bar'ı Regedit gibi bir yerden kapatmıştım. Ama şu an Win+G kısa yolu çalışıyor. Ama kayıt veya klip alamıyorum. Bu yüzden tekrar aktif hale getirmek istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'de çalışıyor mu bilmiyorum ama 10'da Game Bar'a regeditten şu yolda ulaşabilirsiniz;

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR kısmında

AllowGameDVR adlı ikili değeri bulmaya çalışın, veri kısmında 0 varsa çift tıklayıp 1 yapın ve kaydedin.

Eğer yoksa sağ tıklayıp yeni diyerek DWORD (32 bit) değerine tıklayarak yeni bir ikili değer oluşturuyoruz ve adını AllowGameDVR koyarak verisini yukarıdaki gibi 1 yapıyoruz.

Kaynak

Windows 11'de çalışıyor mu bilmiyorum ama 10'da Game Bar'a Regedit'ten şu yolda ulaşabilirsiniz;

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR kısmında

allowgamedvr adlı ikili değeri bulmaya çalışın, veri kısmında 0 varsa çift tıklayıp 1 yapın ve kaydedin.

Eğer yoksa sağ tıklayıp yeni diyerek dword (32 Bit) değerine tıklayarak yeni bir ikili değer oluşturuyoruz ve adını allowgamedvr koyarak verisini yukarıdaki gibi 1 yapıyoruz.

Kaynak

Bunu tek başına denediğimde işe yaramadı sonrasında,

Bu işinizi görür.

Beş yolla onarma.

Buradaki linkten 4. yöntemi denediğimde işe yaradı.

Mesajlarınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı