Game Cafe Kurmanın Maliyeti Nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
GT1030 ve SSD yeterli. 24" monitör alır birde. 2000'e her bilgisayar. Modemi iyi al.
GT1030 ve SSD mi? 2.000 TL'ye bilgisayar? GT1030 oyunlar için çok iyi bir kart değil ama GTX1060 ve Ryzen 5 1500X'li bir bilgisayar toplaması çok iyi olur. Bu alt seviye tavsiyene destek çıkacak birini olacağını sanmıyorum Meliha'cım.

GT1030 ve SSD mi? 2.000 TL'ye bilgisayar? GT1030 oyunlar için çok iyi bir kart değil ama GTX1060 ve Ryzen 5 1500X'li bir bilgisayar toplaması çok iyi olur. Bu alt seviye tavsiyene destek çıkacak birini olacağını sanmıyorum Meliha'cım.
Pardon Ryzen 7 1700 ve GTX 1080 iyi gider o zaman. Şöyle bir de 2K 144 HZ monitör al tamamdır. :)

Pardon Ryzen 7 1700 ve GTX 1080 iyi gider o zaman. Şöyle bir de 2K 144 HZ monitör al tamamdır. :)
GTX1080 mi? GTX1060 yeterli bence, Ryzen 7 1700 değil Ryzen 5 1500X alması yeterli yanına da GTX1060 için bir tane alternatif monitör vardı 1.000 TL civarında onuda alması ve yanına ise ne çok pahalı ne çok ucuz olmayan Steelseries ekipmanları dizmesi güzel olur bence.

Dalga geçiyor. Burası bir internet kafe. Öyle ahım şahım sistemler hem riskli hem de zorlu olur başlangıç için. GTX 1050 de düşünülebilir X4 950 ile. Eğer işler ilerlerse sistemleri de geliştirebilirsin.

Bak hocam benim fikrim yapabilirsen ikisini bir arada yap, yani PS ve Bilgisayar'dan oyun oynanabilen bir yer.

Yalnız ben bu tip işlere hala pek sıcak bakmıyorum (yanlış anlamayın amacım sizi yıldırmak yahut soğutmak değil), zira ülkede artık eskisi gibi "Çıkışta Counter atalım gençler" deyip 10-15 adam gitmiyor artık. Şahsen ben en son lisans başvuru formu çıkartmak için gittim yaklaşık 9 ay önce.

Mesela Antalya'da bi' ağabeyimiz, Normal ve Oyun Bilgisayarları olarak 2'ye ayırmış Cafe'yi, normal sistemde yanılmıyorsam GT 730 olması lazımdı ama oyun bilgisayarlarında GTX 980 TI falan vardı Razer set falan koymuş efsaneydi.

Şahsi görüşüm oradaki bilgisayarlardan zaten kimse ultra bir performans beklemez sizin de bütçenizi zorlar. Ya GTX 1050 ve G4560 veya Ryzen 3 1200 GTX 970 falan bağlayıp 1080P monitör kullanmak mantıklı olacaktır.

Maliyet düşerse sizin gösteriş yapacağınız ürünlere daha çok para ayırmanızı sağlar mesela yanarlı dönerli disko topu gibi bir klavye koyarsanız oraya gelecek oyuncuların dikkatini çeker. (y) Ve kısa sürede reklam olur.

GTX 1060 yazanı kaleye alma fazla, o ne öyle bir Game Cafe için 3000-3500 TL PC KASASINA mı yatıralım parayı?

Bak hocam benim fikrim yapabilirsen ikisini bir arada yap, yani PS ve Bilgisayar'dan oyun oynanabilen bir yer.

Yalnız ben bu tip işlere hala pek sıcak bakmıyorum (yanlış anlamayın amacım sizi yıldırmak yahut soğutmak değil), zira ülkede artık eskisi gibi "Çıkışta Counter atalım gençler" deyip 10-15 adam gitmiyor artık. Şahsen ben en son lisans başvuru formu çıkartmak için gittim yaklaşık 9 ay önce.

Mesela Antalya'da bi' ağabeyimiz, Normal ve Oyun Bilgisayarları olarak 2'ye ayırmış Cafe'yi, normal sistemde yanılmıyorsam GT 730 olması lazımdı ama oyun bilgisayarlarında GTX 980 TI falan vardı Razer set falan koymuş efsaneydi.

Şahsi görüşüm oradaki bilgisayarlardan zaten kimse ultra bir performans beklemez sizin de bütçenizi zorlar. Ya GTX 1050 ve G4560 veya Ryzen 3 1200 GTX 970 falan bağlayıp 1080P monitör kullanmak mantıklı olacaktır.

Maliyet düşerse sizin gösteriş yapacağınız ürünlere daha çok para ayırmanızı sağlar mesela yanarlı dönerli disko topu gibi bir klavye koyarsanız oraya gelecek oyuncuların dikkatini çeker. (y) Ve kısa sürede reklam olur.

GTX 1060 yazanı kaleye alma fazla, o ne öyle bir Game Cafe için 3000-3500 TL PC KASASINA mı yatıralım parayı?
Kısaca Everest, Razer Bam GÜM.:LOL:

Öncelikle dükkanı nerede açacağın çok önemli. Ara mahallede falan açmayı düşünüyorsan çok iyi çevren olmalı ve iyi reklam yapmalısın. Yoksa tutunamaz ve iflas edersin.

Eğer merkezi ve işlek bir cadde üzerinde dükkanını açarsan, okul saatleri içerisinde yoğunluk az olur ama fotokopi, faks gibi bir sürü ihtiyacı olan kişiler üzerinden rahatça gelir elde edebilirsin. Okul saatleri dışında zaten öğrenciler bir şekilde uğrayanı uğruyor, oyun oynayacaksa oyununu oynuyor, ders çalışacaksa dersini çalışıyor.

Yalnız önemli bir uyarım var. 10-15 makinelik ofis seviyesi makine kullan. Bu hem senin boş zamanlardaki elektrik masrafını azaltacak, hem de kullanım esnasındaki elektrik masrafını azaltacak. Diğer oyun tipi orta seviye makineler ise sürekli kapalı kalacak şekilde durmalı. Sen sadece uzaktan LAN Boot özelliği ile aç, kapa yap. Aksi takdirde elektrik masrafın ciddi bir biçimde yüksek olacak.

İnternet olarak da Türknet seçersen hem daha ucuza gelir hem de AKK olmamış olur. Biliyorum diğer operatörlerin kurumsallarında da yok ama çok para ediyor. Böylece millet yüksek internet hızı olduğu için de senin kafene gelebilir.

Kısaca Everest, Razer Bam GÜM.:LOL:
O işin müşteri çekme yanı canım, yoksa CK 108 de iş görür "Işıqlı, mışıqlı" olsun da. :D

Bir de Router, dağıtıcı, işte size internet bağlayacak kutuyu iyi seçin ki bir anda aşırı yüklenme vs. olursa (fiber ise) sıkıntı olmasın. Hem de uzunca bir süre arkanıza bakmazsınız. (y)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı