Game garaj'daki bilgisayarlar neden ucuz?

PSU'ları düşük kaliteli ve yanlış bilmiyorsam kendilerine özel ürettiriyorlar.

SSD gibi şeylerden de kısılıyor genelde, bazen de anakarttan kısılıyor, ekran kartında düşük kaliteli modeller kullanılıyor vs...

PSU'larını aigo firmasına ürettiriyorlar ve kaliteli oluyor. Sinerji, İtopya gibi siteler YouTube üzerinden çok fazla müşteri topluyor ve indirimli adı altında fiyatları biraz şişiriyorlar. GameGaraj 2000'li yılların başından beri farklı ad ile faaliyet sürdüren bir marka. Monster gibi kendini kanıtlayıp yaygınlaşacaktır. Kasaları falan da bayağı başarılı firmanın.

SSD gibi şeylerden de kısılıyor genelde, bazen de anakarttan kısılıyor, ekran kartında düşük kaliteli modeller kullanılıyor vs...

Ekran kartı da düşük kaliteli modeller?
Genellikle Palit ve INNO3D kullanıyorlar.

Ekran kartın da düşük kaliteli modeller?
Genellikle Palit ve INNO3D kullanıyorlar.

Evet, en düşük&alt seviye ekran kartı modellerini kullanıyor genel olarak.

Yanlış anlamayın o markalara kalitesiz demiyorum, nasıl MSI'ın Ventus, Mech modelleri alt seviye ürün ise onlar da öyle.

Kalitesi evet, pek iyi değil ama günü kurtarır. Ek olarak kendilerine özel değil, Aigo GP650 kullanıyorlar.
SSD gibi şeylerden de kısılıyor genelde,
Mavi kasa Netac SSD'ler sanırım DRAMless ancak çöp değil. Asya pazarında çok biliniyor.
bazen de anakarttan kısılıyor,
Burası doğru. BIOSTAR'ın düşük seviye anakartlarını kullanıyorlar. Bunların hem özellikleri çok kırpık, hem BIOS'ları çöp. A320MH kullanmışlar şaka gibi.
ekran kartında düşük kaliteli modeller kullanılıyor
Şu kısma katılmıyorum. Palit ve INNO3D gibi firmaların modellerinin soğutmaları gayet yerinde.

Palit ve INNO3D gibi markalar da belli bir seviyede. En iyisi değiller ama belli bir çıtadalar, ben alacak olsam ve bütçem de çok esnek olmasa gönül rahatlığıyla alırdım. Aynı şekilde GameGaraj PSU'larını da gönül rahatlığıyla kullanırdım, kötü olsalar kendi markaları adı altında satmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı