Game pad Xbox ve PS kol farkı nedir?

Dualsense'i bilgisayarda kullanmak için Steam gerekli. Aksi halde çoğu oyunda kolu görmeyecektir. Bir başka durum ise 3. Parti yazılımlar kurman gerekecek bu da aslında baktığında Xbox kontrolcüsü gibi davranmasını sağlıyor. Dolayısıyla Windows üzerinde en kullanabilir kontrolcü Xbox Gamepad diye düşünüyorum ve bunu kullanıyorum. Dualsense de var ancak her ne kadar titreşimler ve tetik butonlarındaki sertleşme tatmin etse de her oyunda yok.

Dualsense'i bilgisayarda kullanmak için Steam gerekli. Aksi halde çoğu oyunda kolu görmeyecektir. Bir başka durum ise 3. Parti yazılımlar kurman gerekecek bu da aslında baktığında Xbox kontrolcüsü gibi davranmasını sağlıyor. Dolayısıyla Windows üzerinde en kullanabilir kontrolcü Xbox Gamepad diye düşünüyorum ve bunu kullanıyorum. Dualsense de var ancak her ne kadar titreşimler ve tetik butonlarındaki sertleşme tatmin etse de her oyunda yok.
DS Windows uygulaması Dualshock ve DualSense kontrolcülerin titreşim ve dokunmatik yüzey de dahil her işlevini Xbox kolu olarak kullanmasını sağlıyor. Xbox gamepad tabii ki daha uyumlu olacaktır ama ergonomik yapı ve rahat kullanım için bazı kişiler(benim gibi) Dualshock kontrolcüleri tercih edebiliyorlar.

Ergonomi konusu kişiden kişiye değişir. Ben DS4 kontrolcü şeklini daha çok beğeniyorum ve daha rahat gibi geliyor. Artık DS4Windows isimli program ile PC'ye Xbox kontrolcüsü gibi gözükebiliyor kol.

Gördüğüm çoğu kişi Xbox'ı tercih ediyor ergonomiklik açısından.

Geri
Yukarı