Xbox Game Pass oyunları PC'de klavye ve fare ile oynanabilir mi?

chaturanga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Game Pass üzerinden PC'ye indirdiğim oyunları klavye fareyle oynayabilir miyim yoksa mutlaka gamepad mi gerekiyor? Örneğin şu anda Monster hunter Rise indiriyorum, klavye ve fareyle oynayabilecek miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet oynayabilirsin. Neden böyle bir şey düşündüğünü anlamadım açıkçası. PC'ye çıkan oyunlar klavye mouse ile oynanır genelde.

Evet oynayabilirsin. Neden böyle bir şey düşündüğünü anlamadım.

Gamepass'teki her oyunun mouse ve klavye desteklemediğini okumuştum. Mesela xCloud deniyorum PC üzerinden hemen hemen hiç bir oyunda klavye ve mouse kullanmama izin vermiyor sadece gamepad istiyor. Bu yüzden oyunu Gamepass üzerinden kendi PC me indirdiğimde de aynı sorunla mı karşılaşacağım onu soruyorum.

Gamepass'teki her oyunun mouse ve klavye desteklemediğini okumuştum. Mesela xCloud deniyorum PC üzerinden hemen hemen hiç bir oyunda klavye ve mouse kullanmama izin vermiyor sadece gamepad istiyor. Bu yüzden oyunu Gamepass üzerinden kendi PC me indirdiğimde de aynı sorunla mı karşılaşacağım onu soruyorum.
İlginçmiş. Belki bir kaç tane klavye, fare desteklemeyen oyun olabilir ama hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

İlginçmiş. Belki bir kaç tane klavye, fare desteklemeyen oyun olabilir ama hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

xCloud'a özel bir durum o zaman indirilen oyunlarda yok anladığım kadarıyla. xCloud'da ben de klavye mouse destekleyen bir oyunla karşılaşmadım henüz :)

Geri
Yukarı