Çözüldü Game Pass üyeliği parayı çekti ancak üyelik gelmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda_4707

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler arkadaşlar. Ben 6 aylık Game Pass almak istiyordum PC için bugün de aboneliğimin yenilenme günü. Daha öncesinden yanlışlıkla üst üste iki kez satın almıştım ve 2 aylık abonelik gelmişti. Aynı yöntemi deneyerek bugün de 2 aylık aldım. Sıkıntı şurada Microsoft'un web sitesi üzerinden telefon ile satın aldım üyeliği iki kez ama ikisinde de işlem yapılırken bir hata oldu. Para iki kez çekildi. Papara hesabımdan bildirim geldi ancak abonelik gelmedi. Xbox'ın mobil uygulamasından hesabıma baktığım zaman hala bugün yenilenecek şeklinde gözüküyordu. Bunu görünce hesabımdan bir 30 lira daha çekilmesin diye Microsoft'un sitesinden abonelik yenilemeyi kapattım. Sorum şu birkaç saat beklesem abonelik gelir mi yoksa iade için işlem yapmalı mıyım? Bu arada işlem geçmişinde sadece bir tane ödeme gözüküyor iki kez çekti parayı ancak anlamadım dekontları var Papara'da ne yapmalıyım?

Kartına para iadesinin gelmesi duruma göre 1 haftayı bulur.Umarım alırsın parayı sıkıntılı bir durum maalesef.
Hocam paramı umarım alırım. Hem Microsofta hem de Paparaya mail attım artık daha ne yapabilirim bilmiyorum. Benim bir hatam var mı onu da bilmiyorum açıkçası

Sizlik bir durum yok bence. Maillere cevap gelince durumu yazarsınız merak ettim ne olacak bakalım.
Hocam şimdi mailimi kontrol ettim. Microsoft game pass aboneliğim ile ilgili mail atmış. 1 aylık aboneliğim var şuanda. Bir sonraki ayın dördüne kadar. Yani 30 liram çöp olmadı o para geldi diyebilirim. Diğer 30 liranın durumu ise henüz belli değil. Bu olay hiç yaşanmasa ne güzel 6 aylık Game Pass'e sahip olacaktım. Sizce uğraşıp kalan param ile game pass alayım mı yoksa Steam indirimlerinden kendime sepet mi hazırlayım?

Hocam şimdi mailimi kontrol ettim. Microsoft game pass aboneliğim ile ilgili mail atmış. 1 aylık aboneliğim var şuanda. Bir sonraki ayın dördüne kadar. Yani 30 liram çöp olmadı o para geldi diyebilirim. Diğer 30 liranın durumu ise henüz belli değil. Bu olay hiç yaşanmasa ne güzel 6 aylık Game Pass'e sahip olacaktım. Sizce uğraşıp kalan param ile game pass alayım mı yoksa Steam indirimlerinden kendime sepet mi hazırlayım?
Hocam birde bu ay Game Pass'i köyde olacağım için çok fazla kullanmayacağım iade istemem daha mı doğru olur? İade edersem 180 liraya yakın bir sepet yapabilirim Steam'den. Tavsiyenizi bekliyorum.

Hocam birde bu ay Game Pass'i köyde olacağım için çok fazla kullanmayacağım iade istemem daha mı doğru olur? İade edersem 180 liraya yakın bir sepet yapabilirim Steam'den. Tavsiyenizi bekliyorum.
Köyde olacaksan tabii ki Steamden oyun almak daha mantıklı. İade istemen mantıklı olmuş bu durumda.

Köyde olacaksan tabii ki Steamden oyun almak daha mantıklı. İade istemen mantıklı olmuş bu durumda.
Hocam Papara durumla ilgili yeni bir mail gönderdi 8 gün içersinde işlemin tamamlanmasını öngörüyorlar. Para iadesi kabul edildi demek oluyor bu herhalde. Kontroller falan yapılıyormuş galiba. Game Pass üyeliğini de iade edeceğim.

@Keremmss hocam ilginiz için çok teşekkürler. Sorunum halledildi tüm parayı iade ettiler. Teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:
Hocam Papara durumla ilgili yeni bir mail gönderdi 8 gün içersinde işlemin tamamlanmasını öngörüyorlar. Para iadesi kabul edildi demek oluyor bu herhalde. Kontroller falan yapılıyormuş galiba. Game Pass üyeliğini de iade edeceğim.

@Keremmss hocam ilginiz için çok teşekkürler. Sorunum halledildi tüm parayı iade ettiler. Teşekkürler tekrardan.
Sevindim hocam rica ederim.

Geri
Yukarı