Çözüldü Game Pass Üzerinden İndirilen Minecraft'a OptiFine Nasıl Kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omer045

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde OptiFine RAR dosyasını açınca direkt kurulum kısmı geliyormuş. Bende gelmiyor ben Minecraft'ı Game Pass üzerinden oynuyorum. Game Pass'tan Minecraft Launcher'e giriyorum ve Java'yı oynayabiliyorum ama bilgisayarda Java yok otomatik kurulması gerekmiyor mu yoksa ben ayrıca kuracak mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar normalde OptiFine RAR dosyasını açınca direkt kurulum kısmı geliyormuş. Bende gelmiyor ben Minecraft'ı Game Pass üzerinden oynuyorum. Game Pass'tan Minecraft Launcher'e giriyorum ve Java'yı oynayabiliyorum ama bilgisayarda Java yok otomatik kurulması gerekmiyor mu yoksa ben ayrıca kuracak mıyım?

Hocam buradan Java'yı kendiniz indirmeniz gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende Game Pass üzerinden indirdim fakat direkt indirebildim. Bu arada orjinal siteden mi indiriyorsunuz? Normalde RAR dosyası gelmiyor sadece Java logosu olan bir ikon geliyor açtığınızda otomatik indiriyor. Virüs olmamasına dikkat edin. Bu arada Java'nın da yüklü olması lazım Optifine için

Bende Game Pass üzerinden indirdim fakat direkt indirebildim. Bu arada orijinal siteden mi indiriyorsunuz? Normalde RAR dosyası gelmiyor sadece Java logosu olan bir ikon geliyor açtığınızda otomatik indiriyor. Virüs olmamasına dikkat edin. Bu arada Java'nın da yüklü olması lazım OptiFine için.

Hocam OptiFine yazınca çıkan siteden indirdim site şu: OptiFine Downloads ama dediğim gibi bende Java olmadığı için o ikon gelmedi sanırım.

Hocam buradan Java'yı kendiniz indirmeniz gerek.

Teşekkürler hocam.

Javava yok otomatik kurulması gerekmiyor mu yoksa ben ayrıca kuracak mıyım?
Hayır bende eskiden bilmiyordum ve başka bir uygulamayla açmaya çalıştığım da bütün uygulamalar onla açılmaya başlamıştı.Bazı kişiler gerek yok indirmeye diyor fakat sizde yinede olmaya bilir bana olmadı garip bir durum

Hayır bende eskiden bilmiyordum ve başka bir uygulamayla açmaya çalıştığım da bütün uygulamalar onunla açılmaya başlamıştı. Bazı kişiler gerek yok indirmeye diyor fakat sizde yine de olmayabilir bana olmadı garip bir durum.

Sorunu hallettim hocam Java'yı kurdum oyuna girip çıktım OptiFine kurdum oldu.

Geri
Yukarı