Gameekstra Teknik Servis izine ayrılmış

Anwisdom

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 1 Temmuz'da ellerine ulaşmış olan ürünü bugün 22 Temmuz olmasına rağmen herhangi bir sonuçlandırma ya da bana kargolama gibi bir şeyler yapmadılar, 20 gün olmuş. Sizce bu normal mi? Konu hakkında ne yapmam gerekir? Aradığımda teknik servis izine ayrıldı deniyor.
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar 1 Temmuz'da ellerine ulaşmış olan ürünü bugün 22 Temmuz olmasına rağmen herhangi bir sonuçlandırma ya da bana kargolama gibi bir şeyler yapmadılar, 20 gün olmuş. Sizce bu normal mi? Konu hakkında ne yapmam gerekir? Aradığımda teknik servis izine ayrıldı deniyor.Eki Görüntüle 418835
Hafta içi ve cumartesi dahil, pazar günü dahil olmamak üzere 20 gün olması gerekli.

Bir sitede aşağıdaki açıklamayı buldum. Gameextra aldığım ürünü yasal hakkım olmasına rağmen değişim yada iade kabul etmemiş bir firma olduğundan zaten garezim olan bir firma. Uğraşın uğraşabildiğiniz kadar. Gerçi henüz 20 iş günü olmamış sanırım.

Teknik Servisler kendilerine verilen malın tamirini azami tamir sürelerince tamamlanmak zorundadırlar. Bu süre çoğunluklar 20 İŞ GÜNÜ olarak belirlenmiştir.

PEKİ YETKİLİ SERVİSE TESLİM ETTİĞİMİZ MAL;
a-)
azami süreler içerisinde tamir edilmedi,

b-) tamir edildikten sonra garanti süresi içerisinde tekrar bozuldu

c-) tamir edilmesinin mümkün olmadığını servis tarafından bize bildirdi,
BU DURUMLAR KARŞISINDA NE YAPABİLİRİZ?
CEVAP: BU DURUM KARŞISINDAKİ HAKLARIMIZ SEÇİMLİK HAKLARDIR.
a-)
tüketici malın bedel iadesini, (Malın parasının tamamını isteyebiliriz)

b-) ayıp oranında bedel indirimini(Bozuk kısım kadar malın fiyatından indirim isteyebiliriz)

c-) imkan varsa malın ayıpsız misli ile değiştirilmesini(Malın aynısının yenisini veya üst modelini isteyebiliriz)

Merhaba arkadaşlar 1 Temmuz'da ellerine ulaşmış olan ürünü bugün 22 Temmuz olmasına rağmen herhangi bir sonuçlandırma ya da bana kargolama gibi bir şeyler yapmadılar, 20 gün olmuş. Sizce bu normal mi? Konu hakkında ne yapmam gerekir? Aradığımda teknik servis izine ayrıldı deniyor.Eki Görüntüle 418835
29 Temmuza kadar tamir etmeleri gerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı