GameGaraj hazır sistem alınır mı?

Jarncass

Yoctopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar yeni bir sistem almak istiyorum. Uzun araştırmalar sonucu attığım sistemi almayı düşünüyorum. Sizce sistemden değiştirmem gereken parçalar var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar yeni bir sistem almak istiyorum. Uzun araştırmalar sonucu attığım sistemi almayı düşünüyorum. Sizce sistemden değiştirmem gereken parçalar var mı?

Eki Görüntüle 1911589
Hocam bu sistemin benzerini arkadasim aldi baya uyguna fiyata geldi ben bayadir bakiniyordum 4070 sistemler normalde 34K falan ama bu baya uyguna gelmisti bekleyin size de atayim.

Hero 5A-PCH - Game Garaj hocam bu sistemi gorselde ki gibi ozellestirdik baya uyguna geldi. Ayrica sogutucuyu cikarma sebebimiz kendisi ayri olarak bir sogutma alacak sizde AG400 yada 224 XTS tarzi bir sogutma alsaniz yeter. 1200 TL sogutmaya gider eger isterseniz 32GB ram yaparsiniz. Ama simdi farkettim sizinki ile asagi yukari ayni fiyata geliyor. Bosa heyecanlandim bi an.

Seçtiğin M2'de DRAM mevcut değil. Varsa 970 Pro öneririm. Onun harici güzel sistem.
Hocam arkadasin attigi sistemde dramli SSD modelleri baya pahali oluyor ozellestirirken. Onun yerine ayri olarak ileride bir dramli SSD almak daha mantikli olabilir o anakartin cift m2 slotu var zaten,

Dosya Ekleri

• 4070 sistem.png
    4070 sistem.png
    157,8 KB · Görüntüleme: 28
Hero 5A-PCH - Game Garaj hocam bu sistemi gorselde ki gibi ozellestirdik baya uyguna geldi. Ayrica sogutucuyu cikarma sebebimiz kendisi ayri olarak bir sogutma alacak sizde AG400 yada 224 XTS tarzi bir sogutma alsaniz yeter. 1200 TL sogutmaya gider eger isterseniz 32GB ram yaparsiniz. Ama simdi farkettim sizinki ile asagi yukari ayni fiyata geliyor. Bosa heyecanlandim bi an.

Hocam arkadasin attigi sistemde dramli SSD modelleri baya pahali oluyor ozellestirirken. Onun yerine ayri olarak ileride bir dramli SSD almak daha mantikli olabilir o anakartin cift m2 slotu var zaten,
psu işlemci değişmeli 2kda bile azda olsa darboğaz yapar 1080pde darboğazdan nefes alamazsınız.

PSU işlemci değişmeli 2K'da bile az da olsa darboğaz yapar 1080P'de darboğazdan nefes alamazsınız.

İşlemci konusunda en fazla 5600X alabilirim sistemde olan ve PSU 750W yeterli olmaz mı hocam.
1080p monitör var elimde şu anlık değiştirmeyi düşünmüyorum.
Zaten bu alacağım sistem ileriye dönük olacak.
1080p darboğaz kısmında şöyle bir videoya denk geldim ben darboğaz göremedim hocam.

Son düzenleme:
İşlemci konusunda en fazla 5600X alabilirim sistemde olan ve PSU 750W yeterli olmaz mı hocam.
Hocam PSU hazır sistem ile alınmıyor ise daha mantıklı tercihler var. Fakat ben sistemimi buradan almıştım ve darkflash dlx21 mesh modeldeki PSU'yu kullanıyorum. Açıkçası 6-7 kez elektrikler gitmiştir şu anda sorunsuz hiç bir şeyi yok. Tabi dediğim gibi hazır sistemde gelmiyor ise o tarz markalardan PSU almak saçma. Fakat dediğim gibi ben bir sorun yaşamadım belirttiğim modelde. Garanti bitene kadar kullanılıp ondan sonra değiştirilebilir. Fakat ben değiştirmeyi düşünmüyorum.

1080p darboğaz kısmında şöyle bir videoya denk geldim ben darboğaz göremedim hocam.
4070 r5 5600 çok darboğaz yapar hocam 1080pde nefes alamazsınız isterseniz yeni konu açın bunun için

4070 r5 5600 çok darboğaz yapar hocam 1080pde nefes alamazsınız isterseniz yeni konu açın bunun için
veya önceki konulara bakın illa darboğaz yaparmı diye soranlar olmuştur

sonradan işlemci değişirse veya 2k ya gçerseniz sorun olmaz

4070 R5 5600 çok darboğaz yapar hocam 1080P'de nefes alamazsınız isterseniz yeni konu açın bunun için.

Veya önceki konulara bakın illa darboğaz yapar mı diye soranlar olmuştur.

Sonradan işlemci değişirse veya 2K ya gçerseniz sorun olmaz.

Doğrudur hocam ben araştırdım zaten bazıları yapar bazıları yapmaz demiş.
Attığım videoya baktıysanız orada göremedim ben darboğaz.

Hepinize teşekkür ediyorum.
Darboğaz olacağını biliyorum ama benim baktığım kadarıyla çok etkili değil.
İşlemci değişikliğini ileri ki zamanlarda yapmayı düşünüyorum.
Sistemi aşağıdaki gibi satın aldım.
Elime ulaştıktan sonra oyun içi testleri paylaşırım darboğaz oranını görmüş oluruz.
İyi geceler...
1692650377595.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı