GameGaraj MB311 5A-RTX3060 Ti deneyimim

Arkadaşlar cihazı teslim aldım. Windows 10 kurmaya çalışıyorum USB'den dosyaları okuduktan sonra yeniden başlıyor mavi ekran veriyor. 2 defa USB'yi Rufus'dan temiz kurdum hala aynı. Sorunu anlayamadım Windows 10 21H1 sürümünü indiriyorum bir de onunla deneyeceğim sorunun sebebini bilen var mı?
GPT yapıyorsunuz değil mi hocam?

GPT yapıyorsunuz değil mi hocam?
Evet hocam gpt ve uefi seklinde kurdum usb yi
Arkadaşlar problem SSD kaynaklıymış. Kendi SSD mi ekleyip Windows'u ona kurduğumda sorunsuz kurulum yaptım. Bu arada işlemci soğutucusunu darkair kule tipi soğutucu ile değiştirdim yetkili arkadaşlar yeterli olmayacağını söyledi telefon açıp. 150 lira kadar bir fark ödedim. SSD için değişim talep edeceğim. Sistem güzel sıcaklıklar iyi boşta şu an 50 derece seviyelerinde geziyor. Oyun olarak sadece Valorant'ta deneyimleyebildim menüde 1200 oyun içi 350-450 arası FPS değerleri alıyorum sıcaklık CPU 65 üzerini görmedim ekran kartı 55-60 arası gidip geldi.Şuan COD Warzone yükleniyor ondaki değerleride aldıktan sonra güncelleme yaparım.

Evet hocam gpt ve uefi seklinde kurdum usb yi
Arkadaşlar problem SSD kaynaklıymış. Kendi SSD mi ekleyip Windows'u ona kurduğumda sorunsuz kurulum yaptım. Bu arada işlemci soğutucusunu darkair kule tipi soğutucu ile değiştirdim yetkili arkadaşlar yeterli olmayacağını söyledi telefon açıp. 150 lira kadar bir fark ödedim. SSD için değişim talep edeceğim. Sistem güzel sıcaklıklar iyi boşta şu an 50 derece seviyelerinde geziyor. Oyun olarak sadece Valorant'ta deneyimleyebildim menüde 1200 oyun içi 350-450 arası FPS değerleri alıyorum sıcaklık CPU 65 üzerini görmedim ekran kartı 55-60 arası gidip geldi.Şuan COD Warzone yükleniyor ondaki değerleride aldıktan sonra güncelleme yaparım.

Hocam 50-55-60-65 dereceyi hangi soğutucu ile gördünüz?

Hocam 50-55-60-65 dereceyi hangi soğutucu ile gördünüz?
DarkFlash Darkvoid RGB 125mm CPU Soğutucu
CoD Warzone denedim. Gayet sağlıklı hiçbir problem yok. Şöyle bir durum oldu. Ekran kartını tam kullanan oyunlarda sıcaklık 83 dereceyi gördü. MSI Afterburner'la performans kaybı olmadan undervolt yaparak ısıyı büyük ölçüde düşürdüm. Örneğin Cyberpunk 2077 de 83 derecede çalışırken undervolttan sonra Max 72 derece gördüm. Onun dışında Apex Legends CoD Warzone gibi Karma kullanan oyunlarda CPU 60-65 GPU 60-70 derece aralığında seyrediyor. CoD da 150-190 arası FPS alıyorum undervolt yapmadan önce GPU 65 CPU 70 derecede çalışıyordu. Undervolt sonrası daha da düştü tahminen ama denemedim.
Kardeş bende GameGaraj'dan almayı düşünüyorum diyorlar PSU çok ses çıkarıyor sen bir sıkıntı yaşadın mı bu konuda.

Yani hocam kasadan çıkan bir ses var ama PSU'dan mı çıkıyor yoksa havalandırmadan mı bilmiyorum. ASUS yazılımıyla fanları silence moda aldığımda cihaz çok sessiz çalışıyor sadece fanlardan giren havanın sesini alıyorum. Ama ara sıra içeri fazla hava alıyor boğuk bir ses oluşuyor rüzgar sesi gibi hemen kesiliyor. Salonda kullanıyorum cihazı çok ses yapıyor diye kimse şikayet etmedi öyle aman aman bir sesi yok. Ben memnunum şu anda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı