GameGaraj RTX 3060 Ti'lı sistemlerde yükseltme seçenekleri

creameth

Hectopat
Öncelikle herkese iyi günler, son birkaç gündür sitede can çekişmemden ötürü bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Şimdi isterseniz ilk başta soruna konu olan sistemin linkini atayım.
Öncelikle bu bilgisayarı özelleştirerek almak istediğinizde sorunlar başlıyor. İlk başta işlemcimizi seçiyoruz burada herhangi bir sıkıntı yok çok kullanılan Ryzen işlemcileri eklemişler.

işlemciler.PNG

Sonra anakarta geçiyoruz ve sıkıntılar burada başlıyor aslında.

anakart.PNG

Sadece 5 tane anakart seçeneğinin olmasının yanında sadece 2 farklı markanın anakart seçenekleri mevcut. Bunu gördüğümde aklıma ilk stoklarının olmadığı geldi ama başka bir modele baktığımızda ise. (O modellerde de tüm anakartlar yok)

anakart2.PNG

anakart3.PNG

Böyle bir durum ortaya çıkıyor ve bence(ki müşteri yani ürünü satın alacak kişi benim) MSI B450M-A PRO Max çok daha iyi bir seçenek.
Şimdi RAM'e geliyoruz ve gene sorunlar baş gösteriyor.

ram.PNG

Burada göreceğiniz üzere Corsair ve Crucial dışında marka yok. Acaba stoklarında mı yok diye gene başka modellere bakıyorum.

ram1.PNG

Burada da göreceğiniz üzere gsıll aslında mevcut ki benim ihtiyacım olanda bu. (Carbide 5A modelinin RAM seçenekleri)
Aslında çok fazla örnek mevcut ama yazıyı daha fazla uzatmanın gereği olmadığını düşünüyorum ve son olarak güç kaynağı seçeneklerine (gerçi ne kadar seçenek denilebilirse) değinmek istiyorum.

psu.PNG

Bu Deluxe 5A-RTX3060 yani olaylara söz konusu olan modelin güç kaynağı seçenekleri(!)
Bu arada sitede güç kaynağı listesi bulamadığımı da belirtmek isterim.

psu2.PNG

Ekstra olarak ekran kartının tek başına alınamadığını ve sistemle alınabildiğini söylemek isterim ama bu bir sorun değil. Çünkü bu durumun piyasadan ürün toplayan insanları engellemek için olduğunu düşünüyorum.
Not: Samsung'un M.2 ve SATA depolama seçeneklerinde 500 GB versiyonunun bulunmaması da dikkate değer.

depolama.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı