GameGaraj tracer 7TN-02 alınır mı?

Celal637536

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar dilerim. Konu başlığında da belirttiğim gibi, RTX2060'lı bir laptop bakıyordum. Ardından GameGaraj'ın bu laptopı karşıma çıktı. Açıkçası 2060'lı laptoplara o kadar para vereceğime 1K civarı daha artırıp bütçemi bunu almayı düşünüyorum sizce nasıl bir laptoptur kullanan arkadaşlar varsa lütfen deneyimlerini paylaşsınlar. Herkesin fikirleri benim için önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa MSI'ın GF Thin kasası. Termal problemleriyle meşhur. İçerisindeki bileşenler güzel. Marka olarak GameGaraj iyidir, genel olarak Sinerji ve Itopya gibi ürünü sattıktan sonra baştan savma davranmıyorlar. Fakat laptopları için teknik servisleri nasıldır bilmiyorum.

@Dark Lord of the Sith hocam alan var mı bildiğiniz? Etiketleyebilirseniz güzel olur. Veyahut bir fikriniz veya bilginiz varsa paylaşırsanız süper olur. 🙂

Takip amaçlı yazıyorum. Özellikleri çok iyi duruyor tabi f/p sini arkadaşlar daha iyi bilir ama dış kasası MSI GF ve Bravo serileri ile aynı. Onun çakması mı ? Yoksa aynı üreticiden mi aldı bilemiyorum. Gelen cevaplarda öğreniriz sanırım.

@Dark Lord of the Sith hocam alan var mı bildiğiniz? Etiketleyebilirseniz güzel olur. Veyahut bir fikriniz veya bilginiz varsa paylaşırsanız süper olur. 🙂
Alan bildiğim maalesef yok hocam. Ama Technopat incelemişti bu laptopu, termal açıdan hiç iyi değil. Alınmaması gerek diye düşünüyorum.

Alan bildiğim maalesef yok hocam. Ama Technopat incelemişti bu laptopu, termal açıdan hiç iyi değil. Alınmaması gerek diye düşünüyorum.
Bir de işlemci var. Sırf 3060 almak için 6C 12T bir işlemci ile yetinmek bir eksi sayılabilir. Hem termal problemler de baş göstermiş. Bilmiyorum, şahsen ben almazdım.

Bir de işlemci var. Sırf 3060 almak için 6C 12T bir işlemci ile yetinmek bir eksi sayılabilir. Hem termal problemler de baş göstermiş. Bilmiyorum, şahsen ben almazdım.
Ben de almazdım hocam. Eğer 3060 almanız zorunluysa V20.3 bakılabilir, pek tavsiye ettiğim bir model değil ancak performansı güzel. Ben yine de işimi garantiye almak için Legion 5 alırdım.

Bende almazdım hocam. Eğer 3060 almanız zorunluysa V20.3 bakılabilir, pek tavsiye ettiğim bir model değil ancak performansı güzel. Ben yine de işimi garantiye almak için Legion 5 alırdım.
Ben de 4800h veya 10875h olan bir modele yönelirdim doğrusu. Şahsi tercihim 4800h olur. V20.3 alan çok, termal performansı 17.3" bir cihaza göre yine düşük ve kasası direkt kötü. Artık ben de biraz net konuşayım madem. A7 V11.3 kasa alan arkadaşımın menteşeleri bir yılda iki kere kırıldı yok yere. Önermiyorum.

Bu GF kasa da termal sorunlar ile ünlü. MSI aynı kasaya 60W 3060 koydu. Muhtemelen bu da onun ayarındadır. Adaptörü ile ilgili bir bilgi bulamadım o yüzden tam olarak emin değilim. 60W GameGaraj yerine Legion 5 çok daha akıllıca bir tercih olur.

Edit: Evet, Max-Q imiş.

Ben de 4800h veya 10875h olan bir modele yönelirdim doğrusu. Şahsi tercihim 4800h olur. V20.3 alan çok, termal performansı 17.3" bir cihaza göre yine düşük ve kasası direkt kötü. Artık ben de biraz net konuşayım madem. A7 V11.3 kasa alan arkadaşımın menteşeleri bir yılda iki kere kırıldı yok yere. Önermiyorum.
Ben muhtemelen hangisinin fiyatı uygunsa onu seçerdim, çoğunlukla Ryzen oluyor bu zaten. V20.3'ün aslında öne çıktığı yer fiyat/performans. Bu fiyata 3060 115W, MUX veren başka bir firma yok. Normal olarak bu bileşenlerin bu fiyatta olmasının bir eksisi var, kasa kalitesi.
Bu GF kasa da termal sorunlar ile ünlü. MSI aynı kasaya 60W 3060 koydu. Muhtemelen bu da onun ayarındadır. Adaptörü ile ilgili bir bilgi bulamadım o yüzden tam olarak emin değilim. 60W GameGaraj yerine Legion 5 çok daha akıllıca bir tercih olur.
60W var hocam. Bir de bunun termal performansı GF'lere göre de daha kötü, Cooler Boost etkinleştirilmiyor. Legion 5 en mantıklı seçim bence de.

Geri
Yukarı