GameGuardian "daemon" hatası

İşletim sistemi
Android

Suzikisan

Hectopat
İyi akşamlar hocalarım.
Sarı gülün suratlı adamı kullanıyorum ancak bu bana yeterli gelmediğinden dolayı gg kurmak istedim, her şey okey uygulamadan çıkmadan parallel space üzerinden cihazı yürütebiliyorum GameGuardian olan ayarlarım sıkıntısız, ek olarka parallel space için de her şey tamam Android 9+ sürümü ile 64 Bit sanallaştırıcı kullanıyorum.

Tek sorunum cihaz genel kullanım amaçlı ana cihazım olduğundan dolayı rootlu olmayışı, gidip 1.3K sırf rootlu bir cihazım olsun da uygulama, oyun falan her şeyi kurayım diye harcamak istemiyorum. Bu yüzden rootsuz anlık kullanımlar için bu tarz bir şeye başvuruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okudum ama olayı anlayamadım. Bu uygulama neye yarıyor ne için kullanılıyor? Ve neden roota ihtiyaç var?

Root kök dizinini açar mesela car parking multiplayer oyunun save dosyasının nerede olduğunu sorduğumda toprak hocam data/data klasörü içerisinde bulunduğunu söyledi burası yani ilk data/ kısmından sonrasına kök dizine erişebilmek için root izni gereklidir ve root izni kısaca bir ağacın kökleri gibidir.

GameGuardian yüzen pencere kullanarak oyun içindeki veya uygulama içindeki bütün ama bütün değerlerde oynama yapmanıza izin verir en gereksiz özellikler bile gerektiğinde buradan ayarlanıp yapılabilir. Gg ile genellikle para kasma hileleri yapılır mesela Cheat Engine de bir değer girersiniz bütün değerler taranır sonra siz değeri değiştirirsiniz ve bu değerle içerisinden değişen bütün satırları size ayıklar siz de bunları değiştirip paranızı istediğiniz miktara ayarlarsınız yani bir nevi değiştereciniz dosyayı tespit etmiş olursunuz gg de bunu yapar ancak kendini klonlayarak yapar.

Aldığım sorun şu; gg kendini diğer programlardan gizlemek için rastgele değerlerde klonlar ve bu şekilde size sunulur, cihazınızda root yoksa sanal kutu içerisine bu programı koyarsınız (mesela parallel space) ardından kutuya editlenecek programı koyarsınız ve kutu içerisinde istediğinizi yaparsınız (root gereksinimi ortadan kalkar) çünkü artık oraya kopyalanan her program kutu içine hapsedildiğinden dolayı kök dizin dosyalarını da orada oluşturur (uygulama kutuya klonlanır bu yüzden kurulu program silinirse ve elinizde yedek yoksa oradanda kalkar) bu yüzden kutu içinde açtığınız gg yüzen pencere olarak açıldığında siz de editlenecek uygulamayı açtığınızda gg bu uygulama üzerinde değişiklik yapabilir.

gg≠GameGuardian

Çok teşekkür ederim açıklama için. Geçmişte yani epey geçmişte bir oyun için cheat engine kullanmıştım PC'de. Game Guardian da merak ettim onu da deneyeceğim bakalım neler yapabileceğim.. umarım siz de sorununuza en kısa süre çözüm bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı