GameLoop emulatorü güvenli mi?

Bende öyle düşünmeye başladım. PUBG Mobile girdiğimde sistem yeterli olmasına rağmen oyun çok kasıyor. Ve işlemci hep %80-%90 kullanılıyor.

Reddit üzerinde mining yapıldığı falan söyleniyor. Bence riskli bir yazılım ama güvensiz olduğunu da düşünmüyorum.

Her CPU kullanan yazılım mining olsaydı anti virüsleri silerdim. Emulator işlemci yüklü bir yazılım kullanması normal. CS:GO ile valarontta da böyle şikayetler geliyor ama onlar mining demiyor ki, sistemleri her ne kadar iyi olursa olsun. Belki de termal macundandır belki de fandan dolayıdırı sınması.

Arkadaşlar glp_ınstalleR_9002066787(GameLoop emulatörü yükleyici) dosyasını VirusTotal'de tarattığımda şöyle sonuçlar çıkıyor. (orijinal siteden)

3/68
Egambit unsafe_aı_score 56%
Vba32 trojan. Biodata.
Virus_suspicious. Win32.saliyu. Ae.

Sizce false positive mi? Güvenle yükleyebilir miyim?
(Resim yükleyemedim kusura bakmayın.)
Ben şu şu kadar senedir kullanıyorum bir sorun görmedim cinsinden cevaplar değil de olayı daha net bir şekilde açıklayacak cevaplar verirseniz sevinirim.

Ben Google tarattığımda bir anti virüs Google pishing sitesi demişti. Virüs Total'da hangi Av'lar bulmuş ona bak. Mesela Kaspersky, Bitdefender, Malwarebytes ve ESET bulmuş mu ona bakın diğerleri genelde false positive olur.

Her CPU kullanan yazılım mining olsaydı anti virüsleri silerdim. Emulator işlemci yüklü bir yazılım kullanması normal. CS:GO ile valarontta da böyle şikayetler geliyor ama onlar mining demiyor ki, sistemleri her ne kadar iyi olursa olsun. Belki de termal macundandır belki de fandan dolayıdırı sınması.

Ben Google tarattığımda bir anti virüs Google pishing sitesi demişti. Virüs Total'da hangi Av'lar bulmuş ona bak. Mesela Kaspersky, Bitdefender, Malwarebytes ve ESET bulmuş mu ona bakın diğerleri genelde false positive olur.

Onlarda yok, geneli bilmediğim (3 tanesi) Av'ler.

Yeni konular

Geri
Yukarı