GameLoop harici ekran kartını kullanmıyor

furkan0707

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba. Bir sorunumdan bahsedeceğim size.
Sistem gereksinimlerim:
i59300h.
GTX1650.
8 GB RAM.
512 GB SSD.
PUBG Mobile adlı oyunu GameLoop'dan oynarken normalde görev yöneticisine girdiğimde GPU 0 Intel ekran kartı GPU 1 GTX1650 gözüküyor oyuna girdiğimde kullanımlara baktığımda ise Intel ekran kartı kullanılıyor gözüküyor NVIDIA %5 ise Intel 50'lerde geziyor oyunu her yerden yüksek performansa aldım GTX kartımı seçtim ama Intel ekran kartını kullanıyor sorunu çözerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlata tıklayalım ve grafik ayarları yazalım. Göz at a tıklayarak oyunu nereye kurduysanız exe dosyasını seçelim. Örneğin bende C:\ProgramFiles\TxGameAssistant\ui\AndroidEmulatör.exe yi seçelim. Beliren menü de yüksek performans GTX 1650 GPU sunu seçin. Daha sonra oyun içinden dahili ekran kartına öncelik tanı tikini kaldırın. Sorununuz çözülecektir.

Başlata tıklayalım ve grafik ayarları yazalım. Göz at a tıklayarak oyunu nereye kurduysanız exe dosyasını seçelim. Örneğin bende C:\ProgramFiles\TxGameAssistant\ui\AndroidEmulatör.exe yi seçelim. Beliren menü de yüksek performans GTX 1650 GPU sunu seçin. Daha sonra oyun içinden dahili ekran kartına öncelik tanı tikini kaldırın. Sorununuz çözülecektir.
Zaten onlar yapılı fakat şöyle de bi sorun var oyun içi 80 fps alıyorum mesela 90fps beta sürümünü kullanıyorum ama sanki 40 fps de oynarmış gibi çok kasıyor gibi oynuyorum sebebi nedir
Gameloop ayarlarında harici ekran kartını kullan gibi bir seçeneğin olması gerek. Onu işaretlerseniz düzelebilir.
Gameloop da dahili ekran kartına öncelik tanı var

Zaten onlar yapılı fakat şöyle de bi sorun var oyun içi 80 fps alıyorum mesela 90fps beta sürümünü kullanıyorum ama sanki 40 fps de oynarmış gibi çok kasıyor gibi oynuyorum sebebi nedir
O herkeste kasıyor. Özellikle etrafta oyuncu varken. Ben ayarları otomatikte kullanıyorum. Düzgünleştir ultrada. Grafikler 1080p akıcı ayarlı. Aşırı takılma yaşamıyorum.

O herkeste kasıyor. Özellikle etrafta oyuncu varken. Ben ayarları otomatikte kullanıyorum. Düzgünleştir ultrada. Grafikler 1080p akıcı ayarlı. Aşırı takılma yaşamıyorum.
Hayır dediğinizi anlayabiliyorum etrafta oyuncu varken kasıyor fakat normal oynarken akıcı oynayamıyorum fpsim normal 75-80 fakat 30-40 fps hissiyatı var oyun boyunca hep

Hayır dediğinizi anlayabiliyorum etrafta oyuncu varken kasıyor fakat normal oynarken akıcı oynayamıyorum FPS'im normal 75-80 fakat 30-40 FPS hissiyatı var oyun boyunca hep.

O konuda bir fikrim yok. Ancak monitörünüz 60 Hz ise 60ı seçip öyle deneyin. 60 Hz monitörde 60+ FPS bir fark yaratmaz. Beta olduğu için sorun yaratıyor olabilir. Ayrıca son gelen runik güç içeren yamadan sonra çoğu kişi şikayetçi performanstan.

Güzel konu olmuş bendede olan bir sorun sorunu anlamaynlar var galiba birde ben anlatıyım...
oyunu oynarken normalde ekran kartını kullanması gerekiyor oyun ama ekran kartını kullanmıyor işlemciyi kullanıyor oyun.
oyun içerisinde değerlere baktığım zaman Cpu genelde %70 80 kullanımda oluyor Gpu ise 10 15 civarında oluyor oysaki tam tersine olması gerek gpu kullanmaması nedeniylede oyunda fps droplar çok fazla oluyor
sistem Gtx 960
i5 4460 cpu
yani mesele şu gta v nerdeyse ultrada normal oynarken ufak bi oyunda neden fps drop yaşıyoruz neden ekran kartı işlemcisni kullamıor oyun bende çözmüş değilim

Yeni konular

Geri
Yukarı