GameLoop'ta FX 8300 50 derece

Cihangir ceyhan

Hectopat
GameLoop'da PUBG Mobile oynarken işlemci acayip ısınıyor. Termal macunu şubatta sürdüm.
Yazın olduğundan, bilmiyorum diğer oyunlarda bu kadar fan açmazken GameLoop'da açıyor. Nasıl çözerim sizce?
GameLoop ayarlarından işlemci sayısı 4 seçili.

Ekran görüntüsü 2023-08-07 014513.png
Ekran görüntüsü 2023-08-07 014552.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ olun hocam.
Hocam yine de dikkat edin ama işlemciler genelde kendini koruyor. Bir de AMD nin bu serisinin fazla sıcaklığa dayanıklı olmadığıın şimdi okudum.
Kendi sitesinde 70 derece yazıyor. Kusura bakmayın, Intel lerin dayanma kapasitesi daha yüksek olduğu için yanılgıya düşüp yanlış cevap vermişim. Eski i5-2500 ümü 90 derece sabitte kullanabiliyordum ama bu işlemcinin güvenli ısısıı
CPU Socket

AM3+

Max. Operating Temperature (Tjmax)

70.5°C

Olarak belirtilmiş. İyi bir kule tipi soğutucu alın.

Hocam yine de dikkat edin ama işlemciler genelde kendini koruyor. Bir de AMD'nin bu serisinin fazla sıcaklığa dayanıklı olmadığıın şimdi okudum.
Kendi sitesinde 70 derece yazıyor. Kusura bakmayın, Intel'lerin dayanma kapasitesi daha yüksek olduğu için yanılgıya düşüp yanlış cevap vermişim. Eski i5-2500'ümü 90 derece sabitte kullanabiliyordum ama bu işlemcinin güvenli ısısıı.
CPU socket.

AM3+

Max. Operating temperature (tjmax)

70.5°c

Olarak belirtilmiş. İyi bir kule tipi soğutucu alın.

Boştaki sıcaklık bu.

Ekran görüntüsü 2023-08-07 025410.png

Zaten 60 derece üstü çıktığında voltaj düşürüp işlemcinin hızı kısıyor soğutuyor geri eski haline çeviriyor.
Bu zamana kadar bir oyun kurarken gördüm o dereceyi harici o kadar ısındığını görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı