Gamenote H2002D mikrofon sorunu

punishmentt

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Önceki hafta cuma günü Gamenote H2002D adlı kulaklığı sipariş ettim. Kulaklık elime ulaştığında ilk telefonumda test ettim ve sorunsuz şekilde mikrofonuyla beraber çalıştı. Ardından bilgisayarımı açtım ve jak çoklayıcı ile ön panele kulaklığı bağladım. Kulaklık düzgün şekilde çalıştı ancak mikrofondan cızırtı sesi hariç hiçbir ses gelmedi. Ardından jak çoklayıcıyı çıkarıp kulaklığın jakını mikrofon jakına taktım. Ses kaydını açtım ve sesimi çok az ve dipten alıyordu, sadece kulaklığa dokunduğumda ya da yüksek sesle bağırdığımda sesimi duyabiliyordum. Her neyse birkaç çözüme baktım birçok şey denedim ama çözemedim. Bilgisayarın ön panelinde sorun yok, ama kulaklığı algılayıp mikrofonu algılamıyor.
Jak çoklayıcıda sorun olduğunu sanmıyorum çünkü bu dönüştürücüyü direkt marka yolluyor.
Foxconn N15235 adlı anakartı kullanıyorum ve bildiğim kadarıyla bu anakartın ses kartı Gamenote H2002D için yeterli. Değilse ne yapmalıyım?
Son olarak Foxconn'un driver siteleri kapalı olduğu için ses kartı driverini indiremiyorum.
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, çünkü gerçekten mikrofon ihtiyacım var.
Aşağı kısma isteyebileceğiniz fotoğrafları bıraktım.

Düzenleme olarak şunu da ekleyeyim, kumandasından mikrofonu kapattığımda bile cızırtı sesi gelmeye devam ediyor. Bilgisayarda tamamen bağımsız bir mikrofon oluşmuş yani.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-23_182004.png
    resim_2021-11-23_182004.png
    27,4 KB · Görüntüleme: 56
  • konektor22.png
    konektor22.png
    103,8 KB · Görüntüleme: 71
  • mikrofonkonektor22.png
    mikrofonkonektor22.png
    142,3 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri