Gameon monitor alınır mı?

Hocam maksimum çıkabileceğim fiyat budur ayrıyeten 200Hz olması daha iyi değil mi?

Hocam şimdi size panelleri kısaca anlatacağım.
Oyun oynayacaksanız IPS daha iyidir.
IPS renk ve görüş açısından iyidir, renk gamı ve renk derinliği diğerlerine göre daha kaliteli.
TN renk ve görüş açısında kötüdür, ama diğer monitörlere göre Hz ve ms daha düşük.
VA ikisinin arasında ama ms yüksek olduğu için ghosting olabilir.
Oyun için alacaksanız ve paranız da varsa IPS, Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynayacaksanız ve bütçeniz düşükse TN, film izleyecekseniz ve günlük işler yapacaksanız VA panel.

Aradaki 300 TL için VA panel almayın bence. VA panelde yaşayabileceğiniz ghosting ve smearing başınızı ağrıtır, keşke 300 TL verseydim de IPS panel alsaydım dersiniz.
Örneğin:

1700156479683.png

Hocam şimdi size panelleri kısaca anlatacağım.
Oyun oynayacaksanız IPS daha iyidir.
IPS renk ve görüş açısından iyidir, renk gamı ve renk derinliği diğerlerine göre daha kaliteli.
TN renk ve görüş açısında kötüdür, ama diğer monitörlere göre Hz ve ms daha düşük.
VA ikisinin arasında ama ms yüksek olduğu için ghosting olabilir.
Oyun için alacaksanız ve paranız da varsa IPS, Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynayacaksanız ve bütçeniz düşükse TN, film izleyecekseniz ve günlük işler yapacaksanız VA panel.

Aradaki 300 TL için VA panel almayın bence. VA panelde yaşayabileceğiniz ghosting ve smearing başınızı ağrıtır, keşke 300 TL verseydim de IPS panel alsaydım dersiniz.
Örneğin:

Eki Görüntüle 2018050
Hocam haklısınız fakat bu monitörde ghosting olma olasılığı var mı

Hocam haklısınız fakat bu monitörde ghosting olma olasılığı var mı
Var hocam sonuçta VA panel, yorumlar da çok iç açıcı değil.

Zamanınız varsa şu rehbere de bakabilirsiniz.

Hocam galiba sizinkini alacağım fakat çöp monitör denmesinin sebebi sadece VA panel olması mı?

Hocam monitör mu kötü yoksa VA monitör olduğu için mi?

VA panel ile alakası yok. Şu anda kullandığım monitör giriş seviyesi IPS ancak yeni bir monitör alırsam kesinlikle eksilerine rağmen VA tercih edeceğim. Bu bütçedeki çoğu VA vasat, atılan G2412 bu bütçede alabileceğin en iyilerinden.

Hocam galiba sizinkini alacağım fakat çöp monitör denmesinin sebebi sadece VA panel olması mı?

Hem monitör hem paneli kötü. 300 TL üstüne koyup attığım monitörü atmak varken o monitörü alırsanız başınızı duvarlara vurursunuz hocam ben uyardım gerisi sizde.

Hem monitör hem paneli kötü. 300 TL üstüne koyup attığım monitörü atmak varken o monitörü alırsanız başınızı duvarlara vurursunuz hocam ben uyardım gerisi sizde.
Hocam bu monitör nasıl https://www.hepsiburada.com/rampage...-monitoru-p-HBCV00000ERUT4?magaza=Hepsiburada

Bu arada sizin dediğinizi alicam galiba

Geri
Yukarı