Gamepad Bilinmeyen USB Aygıtı Sorunu

the_king4

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba. 12.2017 Vatan Bilgisayar'dan aldığım Snopy SG-302 oyun kolum dün oyun açtım ve sonra analog tuşuna bastım ışığı yandı sonra söndü. Oyunu kapatıp USB'yi çıkardım ve tekrar taktım bu hatayı verdi. Aygıt yöneticisinden USB'nin yanında ünlem olanları kaldırdım, laptopuma format attım, başka PC'de denedim hiçbirinde çalışmadı. Kod: 43 felan yazıyor araştırdım denedim ama sonuç nafile. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran Görüntüsü (10).png
Ekran Görüntüsü (11).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver yüklemeyi denediniz mi?

Eğer denemediyseniz gamepad'in kutusunun içerisinde muhakkak bir CD vardır. O CD'de de gamepad'in driver'ı olacaktır.

İkisini de deneyeceğim. İlk aldığım gün bilgisayarıma taktım Windows 10 otomtik generic USB joystick diye yüklemişti.
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Düzeltme: İkinci resimde CD'nin içindeki dosyalar var, bunların üsttekinin adı "Yaratılış Sea Shock Doubles Drive", alttakinin adı "Tek sürücü". Çeviriden baktım. İkisini de çalıştırdım gelen uyarıya evet dedim hiçbir şey açılmadı. Joystick'teki analog tuşuna basıyorum ışık yanmıyor.

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle kablonuz kırılmış (eğer kabloyu çok sıkı sardıysanız kabloların kırılmış olma ihtimali çok yüksek.) USB portlarında denemenize rağmen hala aynı sorunu yaşıyorsanız sorunun nedeni başta belirttiğim nedenden başka bir şeyden kaynaklanmıyordur.

Eğer sarma gibi bir olay yapmadıysanız da aldığınız mağazaya götürüp çalışmadığını belirtip garantiye yollayabilirsiniz..

Büyük ihtimalle kablonuz kırılmış (eğer kabloyu çok sıkı sardıysanız kabloların kırılmış olma ihtimali çok yüksek.) USB portlarında denemenize rağmen hala aynı sorunu yaşıyorsanız sorunun nedeni başta belirttiğim nedenden başka bir şeyden kaynaklanmıyordur.

Eğer sarma gibi bir olay yapmadıysanız da aldığınız mağazaya götürüp çalışmadığını belirtip garantiye yollayabilirsiniz..
Oyun kolunun kutusunu ve fişini kaybettim. Garantiye gönderemen.USB kablosu bilgisayara taktığım yerden kırılmış herhalde çünkü oraya dokununca gelip gidiyor Windows bildirim sesi geliyor. USB şarj kablosu var elimde kullanmadığım onu kesip birleştirebilir miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı