Gamepad öneri

bladeofgoddess

Decapat
Merhaba,

Bilgisayarımda kullanmak için bir gamepad arıyorum. Gamepad konusunda pek bilgiye sahip değilim ancak mesela araba yarışı oynarken tuşa az bastığımda gaza da az bassın veya frene az bastığımda frene de az bassın istiyorum. Aynı şekilde dönüşlerde tam bastırmazsam az dönsün vs. :D

Gamepad konusunda olmazsa olmaz özellikler nelerdir? Play station gamepad'ini en iyisi olduğunu düşündüğüm için almayı düşünüyorum ancak ps5'in gamepad'i pc'de çalışmıyormuş. ps4 ise sonuçta kaç yıllık cihaz belki daha iyisi vardır diye düşündüğüm için almıyorum. Sizce ps5 gamepad'i için beklemeli miyim? ps4 için gelmişse ps5 için de elbet destek gelir diye düşünüyorum.

Eğer bu söylediklerimden daha iyi bildiğiniz model varsa önerilere açığım(ve neden onu tercih etmem gerektiğini söylerseniz çok sevinirim).

Teşekkür ederim şimdiden.

Ek olarak bütçe belirtmedim ama zaten en pahalısı ps5 gamepad'i diye düşündüm ki onu da alabilecek bütçem var.

Xbox series Gamepad'i alabilirsin ya da Xbox One Gamepad'i.

9. nesil xbox gameped öneririm çıktığından beri aktif şekilde kullanıyorum pc de ds4 de kullandım konsol olarak başarılı olamasa da gameped olarak her zaman microsoft önde oldu

Başka Gamepad düşünmene gerek yok bence.

PC'îçin DualSense aldım ve 1-2 oyun hariç herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Şahsen Xbox kontrolcüsüne göre çok daha avantajlı bir kontrolcü. Bataryası, jiroskop, RGB ışıkları, dokunmatik Touchpad'i var Xbox kontrolcüsüne göre. Sadece 1-2 uygulama yükleyerekten rahatça kullanabilirsiniz ancak biraz uğraş ister bu kontrolcü örneğin sıkıntı çıkınca 5-10 dakika uğraşmanız gerekebilir. Eğer uğraşırım diyorsanız DualSense'i tercih etmenizi öneririm.

PC'îçin DualSense aldım ve 1-2 oyun hariç herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Şahsen Xbox kontrolcüsüne göre çok daha avantajlı bir kontrolcü. Bataryası, jiroskop, RGB ışıkları, dokunmatik Touchpad'i var Xbox kontrolcüsüne göre. Sadece 1-2 uygulama yükleyerekten rahatça kullanabilirsiniz ancak biraz uğraş ister bu kontrolcü örneğin sıkıntı çıkınca 5-10 dakika uğraşmanız gerekebilir. Eğer uğraşırım diyorsanız DualSense'i tercih etmenizi öneririm.

PC için çoğu zaman bağlantı problemleri yaşatıyor onun yerine Windows ile %100 uyumlu Xbox kolu almak çok daha mantıklı.

Geri
Yukarı