Gamepad Sol Analog Üfleyince Düzgün Çalışıyor

roguish

Hectopat
Dostlar selam. Elimde 5-6 aylık PS4 muadili bir gamepad var. Gamepadin sol analoğu DS4'ten kontrol ettiğim zaman dümdüz ileriye doğru tuttuğumda stabil kalmıyor. Ortaya doğru dümdüz yukarıda olması gereken nokta kesik kesik ortaya gelip gidiyor. Gamepadin analoğunun içine doğru kuvvetli üfledikten sonra da bazen 20dk bazen 1 saat düzgün çalışıyor. Sonra yine aynı. İçini açıp baksam mı? Bu durumu daha önce yaşayan var mı?
Görsellerde daha iyi anlaşılabilir.
Üfledikten Sonra Stabil Şekilde Böyle Kalıyor:

1711293661152.png

Üflemeden önce de bu mesafeye gidip tekrar yukarı geliyor.

1711293707123.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam. Elimde 5-6 aylık PS4 muadili bir gamepad var. Gamepadin sol analoğu DS4'ten kontrol ettiğim zaman dümdüz ileriye doğru tuttuğumda stabil kalmıyor. Ortaya doğru dümdüz yukarıda olması gereken nokta kesik kesik ortaya gelip gidiyor. Gamepadin analoğunun içine doğru kuvvetli üfledikten sonra da bazen 20dk bazen 1 saat düzgün çalışıyor. Sonra yine aynı. İçini açıp baksam mı? Bu durumu daha önce yaşayan var mı?
Üfledikten Sonra Stabil Şekilde Böyle Kalıyor:

Eki Görüntüle 2149385

Eki Görüntüle 2149389
Hocam pek anlamam gamepadlerden fakat donanımsal bir sorun falan olabilir.İçini açarsanız garanti dışına çıkar.En iyisi garantiye göndermek.Replika olduğu için böyle şeyler yaşanması normal diye düşünüyorum.

Üfledikten sonra stabil şekilde böyle kalıyor:

Eki Görüntüle 2149385

Eki Görüntüle 2149389

Ben bu sorunu MSI Force GC30 V2 modelinde buna benzer sorun yaşamıştım bu zamanla kulanarak olan bir şey ve çözüm de bulamadım yeni kola geçtim.

Ben bu sorunu MSI Force GC30 V2 modelinde buna benzer sorun yaşamıştım bu zamanla kulanarak olan bir şey ve çözüm de bulamadım yeni kola geçtim.
Garantiye yollamadım hala garantisi var kol duruyor üşendim yollamaya ama yollayacağım yakın zamanda

Geri
Yukarı