Çözüldü Gamepad takınca ses gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nasipte varsa

Hectopat
Merhaba. Garip bir şey var başımda. Ben gamepad aldım bugün bilgisayarda kullanmak için markası jwin PS4 7005 Wireless gamepad bilgisayara bağlayınca kablolu bir şekilde PC'deki ses gidiyor. Zaten alırken ben bunu kablosuz diye aldım ama USB'si yokmuş. Bluetooth da olmadığı için PC de ben de kabloyla bağlayım dedim. PC'de ses gidiyor üstelik tuşları ayarlayıp oyuna giriyorum oyunda menüde gezinirken 2 kere tıklıyor gibi oluyor.

Çözüm
DS4'ü denedim ama bir değişiklik olmadı normalde X360CE kullanıyorum.
Bu tarz programlarla kablolu kullandığın zaman 2 kol olarak görmesi ve çift atlaması normal. Gamepadi Bluetooth ile bağladığın zaman çift atlama sorunu çözülür. Kablolu kullanırken ekstra bir program olmadan kullanabilirsin, programsız kullandığında sıkıntı olmaması lazım.
Gamepadin altında jak girişi var ise gamepadi bağladığınızda standart ses aygıtı olarak gamepade geçiyordur. Sağ alttan ses ayarlarına gelip kulaklığınız veya hoparlörünüz hangi ses aygıtını kullanıyorsanız onu seçin, sorununuz düzelecektir.

1709415021286.png

Gamepadin altında jak girişi var ise gamepadi bağladığınızda standart ses aygıtı olarak gamepade geçiyordur. Sağ alttan ses ayarlarına gelip kulaklığınız veya hoparlörünüz hangi ses aygıtını kullanıyorsanız onu seçin, sorununuz düzelecektir.

Eki Görüntüle 2131314

Tamam onu hallettik ama diğer sorun ne olacak FIFA'da 2 kol görüyor 2 kez tıklıyor eski kolda böyle bir şey yoktu.

DS4'ü denedim ama bir değişiklik olmadı normalde X360CE kullanıyorum.
Bu tarz programlarla kablolu kullandığın zaman 2 kol olarak görmesi ve çift atlaması normal. Gamepadi Bluetooth ile bağladığın zaman çift atlama sorunu çözülür. Kablolu kullanırken ekstra bir program olmadan kullanabilirsin, programsız kullandığında sıkıntı olmaması lazım.

Çözüm

Vallahi bu kadar kolaymış uygulamayı kapattım düzeldi kralsın ama Bluetooth adaptör alacağım galiba çünkü kablosuz diye aldım kablolu kullanıyorum var mı önerebileceğin bir adaptör.

TP-Link UB500 güzeldir, alabilirsin.

Kral bir sorum daha olacak EA FC 24 de oyunun içinden kontrolcüde tuşları değiştirmek istediğimde değişmiyor mesela benim koşu tuşum r1'di normalde şu an R2 de tekrar r1'e alamıyorum değişmiyor diğer sayfaya atıyor.

Kral bir sorum daha olacak EA FC 24 de oyunun içinden kontrolcüde tuşları değiştirmek istediğimde değişmiyor mesela benim koşu tuşum r1'di normalde şu an R2 de tekrar r1'e alamıyorum değişmiyor diğer sayfaya atıyor.

Tamam hallettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı