Gamepadler hakkında sorular

• Konuyu başlatan Cchi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 2B
Hocam kablolu kullanımda pilden gitmiyor.

Hatta bunu duyunca pilden niye harcar ki acaba ben mi yanlışım diyerek kablolu bağladım pillerini çıkararak.
Teşekkürler birisi cevaplanmış oldu o zaman sorularımdan. Zaten masada oynayacağım için kablo sorun olmaz, ek şarj edilebilir pil almama gerek yok o zaman, yataktan falan oynamıyorum çünkü.

DualSense'den uzak durmamın iki sebebi var biri elimi çok yoracakmış gibi gözükmesi, neden öyle bilmiyorum ama elimde tuttuğumu düşününce bile 30 dakikadan fazla tutamazmışım gibi geliyor Xbox'da D-pad'le Analog'un yeri farklı olduğu için rahat geliyor, gerçekten o kadar rahatsız mı? Bir de bilgisayardaki uyumluluk sorunu, Steam'de oluyormuş galiba ama Epic Games'te bedava verilen oyunların neredeyse hepsi + Game Pass'im var oradaki oyunlarda sorun olur mu?

Kablosuz modda Dualsense'i DSX programıyla kullanıyorum. Bir problem yaşamadım.

DualSense'den uzak durmamın iki sebebi var biri elimi çok yoracakmış gibi gözükmesi, neden öyle bilmiyorum ama elimde tuttuğumu düşününce bile 30 dakikadan fazla tutamazmışım gibi geliyor Xbox'da D-pad'le Analog'un yeri farklı olduğu için rahat geliyor, gerçekten o kadar rahatsız mı? Bir de bilgisayardaki uyumluluk sorunu, Steam'de oluyormuş galiba ama Epic Games'te bedava verilen oyunların neredeyse hepsi + Game Pass'im var oradaki oyunlarda sorun olur mu?

Hocam bu arada PS kolu kullanmadım fakat bir ara FIFA 22 oynarken elimden hiç bırakamadığım oluyordu çok rahattım dediğim gibi PS kolunu bilemiyorum. Xbox kolunu ben de uyumsuzluk yüzünden almamıştım Steam bazı oyunlara yapılandırma veriyor fakat hepsinde yok.

Aynı kolu kullanıyorum hocam eğer alacaksanız hayırlı olsun.

Yani Xbox alacağım şu an kesin değil ama Xbox alacaksam 9.nesil alacağım, zaten 2 adaya indirdim şu an ya DualSense ya 9.nesil alacağım, Logitech falan da bakmıştım ama uzun süre kullanacağım bir üründe daha iyisini tercih ederim, zaten enflasyonda aradaki 1000 liralık fiyat farkı hiçbir şey gibi görünür 2-3 seneye. Kalan iki aday arasında da forumda daha çok baktıkça daha çok kafam karışmaya başladı ikisinin de çok seveni de var nefret edeni de var, ben hala %55 xbox'a yatkınım hem forza çok oynayacağım, hem tutması kolay, hem bilgisayarın kolay tanımasından dolayı ama dualsense'in teknolojisi, şarj edilebilir olması, fifa, cod gibi belli oyunlarda çok üstün olması gibi kafamı karıştıran şeyler de var.

Peki bir emülator falan indirmem gerekir mi, mesela 2005'te çıkan Need for Speed Most Wanted'ı direkt oynayabilir miyim?

Eski Need for Speed oyunlarının kol desteği vardı. Ben Underground 2 ve Carbon'a kol takınca algılamıştı.

Ama düz USB kol kullanıyorum ben. Ne PS ne de Xbox kolu. Muhtemelen sorun olmaz.

Eski Need for Speed oyunlarının kol desteği vardı. Ben Underground 2 ve Carbon'a kol takınca algılamıştı.

Ama düz USB kol kullanıyorum ben. Ne PS ne de Xbox kolu. Muhtemelen sorun olmaz.

Peki DualSense ve 9.nesil Xbox arasından hangisini önerirsiniz? Üstteki mesajı alıntılıyorum tekrar orada daha uzun yazdığım için
Yani Xbox alacağım şu an kesin değil ama Xbox alacaksam 9.nesil alacağım, zaten 2 adaya indirdim şu an ya DualSense ya 9.nesil alacağım, Logitech falan da bakmıştım ama uzun süre kullanacağım bir üründe daha iyisini tercih ederim, zaten enflasyonda aradaki 1000 liralık fiyat farkı hiçbir şey gibi görünür 2-3 seneye. Kalan iki aday arasında da forumda daha çok baktıkça daha çok kafam karışmaya başladı ikisinin de çok seveni de var nefret edeni de var, ben hala %55 xbox'a yatkınım hem forza çok oynayacağım, hem tutması kolay, hem bilgisayarın kolay tanımasından dolayı ama dualsense'in teknolojisi, şarj edilebilir olması, fifa, cod gibi belli oyunlarda çok üstün olması gibi kafamı karıştıran şeyler de var.

Peki DualSense ve 9.nesil Xbox arasından hangisini önerirsiniz? Üstteki mesajı alıntılıyorum tekrar orada daha uzun yazdığım için.

DualSense'in ortasındaki touchpad'i kullanabilirsiniz bir şeyler için.
Onun dışında iki kol da aynı.

Ben şahsen PlayStation kollarını daha çok seviyorum. Ama sadece eski PS4 öncesi kolları kullandığımdan, hangisi ele daha iyi gelir bilmem.

Geri
Yukarı