Gamepass oyun önerileri

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Selamlar. bugün elimden geldiğince "nihai gamepass oyun önerisi" konusunu açmayı deneyeceğim. çok vakit kaybetmeden başlayalım. ama öncelikle değinmek istediğim bazı noktalar var:
1-) değerlendirdiğim oyunlar pc gamepass içindir ve ileri bir tarihte çıkarılma ihtimalleri de var, yeni güzel oyunların eklenme ihtimali de var. dolayısıyla bu konuda dikkat ediniz.
2-) listeye aldığım oyunlar iyiden kötüye gibi bir sıralama içinde değiller. oyunu yazıp, altına da görüşlerim varsa ekleyip, sıradaki oyuna geçeceğim.
keşke microsoft sponsorluk verse

Wolfenstein: The New Order - Wolfenstein; The New Colossus

FPS oyunlarının ilk örneklerinden biri olan Wolfenstein serisinin yeniden yorumlanmış hali. İki oyun da oynanmaya değer, ikisi de benim favori oyunlarımdandır. Eğlenceli, hikayesi güzel FPS oyunlarıdır. Old Blood ve Youngblood oyunları da oynanılabilir lakin bence onlar o kadar da gerekli değil.

DOOM ETERNAL
Yine Wolfenstein gibi FPS oyunlarının mihenk taşı olan DOOM'un yeniden yorumlanmış hali. Bir lore'u olsa bile temelinde vur kır parçala mantığı yatıyor. Ve bunu güzel bir şekilde yerine getiriyor.

Desperados III
Bilen bilir zamanında Commandos isimli bir oyun serisi vardı. İşte onun oldukça benzeri olarak niteleyebileceğimiz bir oyun Desperados. Gerçek zamanlı bir strateji oyunu diyebilirim sanırım. Güzel, eğlenceli, strateji kurmayı gerektiren bir oyun.

Dragon Age serisi
Özellikle ilk ve üçüncü oyunları benim favorim olan seri. Aksiyon, RPG bir oyun. Benzetecek olsam sanırım Witcher serisine benzetebilirim. RPG sevenlere keyifli saatler yaşatacaktır.

Fallout New Vegas - Fallout 4 - Fallout 3
Post-Apocaliptic bir evrende geçen RPG oyunlarıdır Fallout oyunları. Benim rol yapma anlamında en sevdiğim oyun New Vegas'idir. Ama hepsi de kaliteli ve oynanmaya değer oyunlardır. Tavsiye ederim.

Dishonored 1 - Dishonored 2 - Dishonored: Death of The Outsider
Onurundan edilmiş, alnına kara leke çalınmış, suikaste uğramış bir kraliçenin koruması olan Corvo Attano'yu oynadığımız bu oyun gizlilik üzerine kurulu bir oynanışa sahip. Görevlere ve insanlara farklı şekillerde yaklaşabileceğiniz bu oyun serisi de benim favorilerim arasında. Gerek hikayesi, gerek oynanışı bence çok başarılı.

Mass Effect 1-2-3
Kaliteli RPG oyunlarıdır. Kendi yarattığımız bir karakterle veya Kumandan Shephard ile oynadığınız bu oyun serisinde gezegenleri keşfediyor, farklı insanlarla tanışıyor, ve dünya için önemli adımlar atarken uzaylılar ile savaşıyoruz.

Yakuza serisi
Toplamda 7 oyunu olan bu serinin her oyununu maalesef bitiremedim lakin gerçekten çok kaliteli yapımlar. Özellikle Yakuza 0, Yakuza Kiwami, Yakuza Kiwami 2 ve Yakuza: Like a Dragon benim favorilerim oldu. İlk 6 oyun Aksiyon macera ve açık dünya kategorisinde, ana karakterimiz Kiryu Kazuma'nın Tokyo - Kamurocho'da geçen Yakuzalık hikayelerini anlatırken, Son oyunu olan Like a Dragon İchiban Kasuga'nın hikayelerini anlatıyor. Ayrıca son oyunda savaş sistemi bir anda gerçek zamanlıdan sıra tabanlı sisteme geçti. Ve bence bu oldukça iyi bir değişiklik olmuş. Sürükleyici bir hikayeye ve güzel bir oynanışa sahip olan bir seri.

NieR: Automata
Doğrusu ben bile bu oyun ile ilgili her şeyi anlamadım. Aktarabileceğim şeyler ilginç bir hikayesi ve evreni olduğu, Hack n' Slash stiline sahip olduğu ve keyifli bir oynanışının olduğu. Oynanılır.

HALO: The Masterchief Collection
6 tane HALO oyununun tek pakette toplanmış bir hali. HALO FPS türünde olan, Lore'u güzel olan ama beni bazı noktalarda sıkmış olan bir oyun. Fanları gerçekten çok seviyor lakin ben o kadar sevemedim. Yine de Microsoft'un en büyük markalarından olan HALO'yu eklememek ayıp olur. Yeni oyunu da çıktığı gibi eklenecek ayriyeten.

Forza Horizon 4
Bir arcade sürüş oyunu olan Forza serisinin 4. oyunu. Çok oynamadım ama deneyimlediğim kadarıyla güzel, eğlenceli bir oyundu.

The Elder Scrolls 5: Skyrim
Bütün Elder Scrolls serisi oynanılabilir aslında lakin bence şu anki genel teknik seviyeye en çok yakın olan oyun ve serinin en iyi oyunu Skyrim. RPG oyunlarının en iyi örneklerinden olmasına rağmen teknik anlamda pek de iyi değil. Yine de sevenine altın madeni.

Bu noktadan sonra yazacaklarım oyunlar için bir yorumum bulunmamaktadır. Yine de birçoğuna göz attım ve kaliteli oyunlardır kendileri.
Gears of War Ultimate Edition - Gears of War 4 - Gears 5
Pshyconauts
ScourgeBringer
Slay The Spire
Streets of Rage 4
What Remains of Edith Finch
UnderMine
Battlefield serisi
A Plague Tale: Innocence
Hellblade: Senua's Sacrifice
Sea of Thieves
A Way Out
Conan Exiles
Crackdown 3
Crysis 1-2-3
Crusader Kings 3
Hearts of İron 4
Dark alliance
Dead Space
Dead Cells
Deep Rock Galactic
Destroy All Humans
Dragon Quest XI
Fifa21
Grounded
Katana: Zero
Knockout City
Mirror's Edge
Moonlighter
Pillars of Eternity/Pillars of Eternity 2
Prey
Star Wars: Jedi fallen Order
SuperHot
State of Decay
Sunset Overdrive
Titanfall 2
Wasteland 3

Slime Rancher
Tycoon tarzı bir oyun, birbirinden tatlı slimelar var. Slime çeşitliliği çok. Slime çiftliği yaptığınız bir oyun. Slimelar birbirlerini yiyerek farklı türlere dönüşüyor, bazı slimelar ise tavuk veyahut meyve yiyerek besleniyor. Yemek yediklerinde her tür farklı elmas veriyor bunları kullanarak da eşyalarınızı veya kafeslerinizi geliştiriyorsunuz.
Sims 4
Subnautica
Maneater

Köpek balığısı olduğunuz bu oyunda hunharca etrafta bir şeylere saldırıp yiyorsunuz. Bir şeyler yiyerek köpek balığınızı geliştirdiğiniz veyahut farklı türlere erişim sağladığınız bir oyun. Hikaye modu da mevcut. Sahilde insanlara sataşırsanız avcılar teknelerle gelip size saldırıyor. Onları da batırıp veyahut zıplayıp hunharca katledebilirsiniz.

Forza Horizon 4
Bir arcade sürüş oyunu olan Forza serisinin 4. oyunu. Çok oynamadım ama deneyimlediğim kadarıyla güzel, eğlenceli bir oyundu.
Forza'ya bugün arkadaşımla başladım. Diyeceğim tek şey
SUUPRAAAAAAA

Forza'ya bugün arkadaşımla başladım. Diyeceğim tek şey
SUUPRAAAAAAA
Forza'da sayamadığım kadar bir sürü arabam var fakat sadece 3 arabayı kullanıyorum. :d
1625006894149.png

1625006933005.png

Bu da oyunda gördüğüm Türk'lere 200le kafa attığım favori arabam 😎
1625007032933.png

Yeni konular

Geri
Yukarı