Gamepower 6X ARGB fanları senkronize kontrol etme

Sorunu çözebildiniz mi acaba?
9 fan bağlayınca fanların RGB'leri şaşırıyor değişik yanıyor.
Gamepower Warcry ile gelen RGB kontrolcü ve 6 fan ile aynı sorunu yaşıyordum. Sistemi daha iyi soğutmak için ek olarak aynı model Gamepower 3'lü fan seti aldım. Mevcut kontrolcüye 9 fan bağlarsam bi ihtimal düzelir diye denedim ama sapıtmaya devam edince fan setindeki kontrolcüyü takıp fanları ikiye bölmeyi denedim. Kasa ile beraber gelen kontrolcüye bağlı 4 adet fandan 1 tanesi düzgün ışık vermezken yeni kontrolcüye bağlı 5 fanın hepsinin düzgün çalıştığını gördüm. Bende hepsini yeni kontrolcüye bağladım ve şuan 9 tane fanın RGB'si gayet düzgün çalışıyor.

Sorunu çözebildiniz mi acaba?
9 fan bağlayınca fanların RGB'leri şaşırıyor değişik yanıyor.
6 fanlı ARGB Warcry kasayı aldım. Kasadan kontrolcu hub çıktı. Ona kasadaki 6 tane fanı taktım. Sonra o kontrolcuden bir tane kablo geliyor 3 pinli(Bağlamış olduğum 6 fanı tek kablo çıkışla anakarta bağlamak için). Onu Asus B550 Plus wifi anakartımın 3 pin ARGB girisine taktim. Kontrolcunun kumandasinda bulunan MB tuşuna bastigimda, anakarta kontrolü devrettim ve Armoury Create yazilimiyla aynen konu basligimda belirttigim istedigim gibi kontrol ettim (müzik modlu vs.) şeklinde.
Arkadaşlar sağolun bu güzel ama karışık konuya katıldığınız için. X570 ARGB giriş destekli anakartı aldığımda buraya fotoları ve nasıl yaptığımı atacağım. Asusla da iletişimde olup.
Teşekkürler.

Anakartın ne? 5V 3pin girişine 4 tane nasıl bağlantılarla yaptın?
Asus B550 Plus Wifi modeli Anakart aldım. 6 tane ARGB fanı, Warcry kasasıyla birlikte gelen kontrolcuye bağladiktan sonra kontrolcuden gelen 3pinli kabloyu anakartın 3 pin ADD_GEN yazılı yerine taktım. Daha sonra kontrolcunun kumandasinda bulunan altta MB yazan tuşuna bastım ve RGB ler anakarta devredildi. Daha sonra bu 6 tane fanın RGB lerini Asus Amoury Create yazilimiyla kontrol edebildim.
ASUS B450-PRO anakart ile Gamepower warcry 6X ARGB fanları nasıl bağlayabilirim (AuraSync yazılımıyla 6X ARGB fanları senkronize bir şekilde?)
Pinler uyuşuyor mu? vs. " ['Warcry kasasının içinde gelen kontrolcü hub'ı ile Anakartın 5V RGB çıkışına bağlayabilirsiniz' deniyor.] burada söylüyor ve kasanın içinden çıkan kabloyu da gösteriyor: Dk: 04:08 ve itibarı ile:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

" Ama kullanığı anakartı belirtmemiş.
Sanırım Hub kontrolcüsünün 3pinlik girişi bulunmakta. Bazı forumlarda da; kasanın 6X ARGB fanlarını birbirlerine erkek-dişi olarak bağlayıp en son kalan dişi kabloyu anakarta bağlayıp AuraSync'den kontrol eden varmış. Yazıları buraya bırakacağım:

Eki Görüntüle 896562