Gamepower Bane mouse ayarları nasıl olmalı?

grainn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu yaşıma kadar hiç DPI ayarlı mouse kullanmadım, hep A4Tech ofis fareleri kullandım. Gamepower Bane mouse aldım fakat uygulamasında böyle ayarlar var biraz araştırdığımda farklı bilgiler gördüm, sizce bu ayarlar nasıl olmalı? Polling rate 1000Hz olunca PC kasması yaşayanlar olmuş, alakası var mıdır?

Dosya Ekleri

• mosue.png
    mosue.png
    72,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yaşıma kadar hiç DPI ayarlı mouse kullanmadım, hep A4Tech ofis fareleri kullandım. Gamepower Bane mouse aldım fakat uygulamasında böyle ayarlar var biraz araştırdığımda farklı bilgiler gördüm, sizce bu ayarlar nasıl olmalı? Polling rate 1000Hz olunca PC kasması yaşayanlar olmuş, alakası var mıdır?
1000 Hz’de kullanın mouse daha iyi işaretleme için. Aynı zamanda 1000 Hz’e alınca bilgisayarınızın kasması için herhalde tost makinesi falan kullanmanız gerekir.

Bu yaşıma kadar hiç DPI ayarlı mouse kullanmadım, hep A4Tech ofis fareleri kullandım. Gamepower bane mouse aldım fakat uygulamasında böyle ayarlar var biraz araştırdığımda farklı bilgiler gördüm, sizce bu ayarlar nasıl olmalı? Polling rate 1000Hz olunca PC kasması yaşayanlar olmuş, alakası var mıdır?

Ne olursa olsun 1000Hz kullanın DPI ayarı ise hassasiyet ve yüksek DPI kullanmanız mouse hareket tutarlılığını arttırır, her sensör için geçerlidir ben şahsen 1600 DPI kullanıyorum ama yüksek hassasiyet olduğu için Windows fare ayarında 3'te seçili hassasiyet ve oyunlarda daha stabil bir aim ve spray için oyun içi düşük hassasiyet kullanırım size de aynısını öneririm. Ama genelde kullanılan DPI'lar şu şekilde 400 800 1600 3200.

Şimdi resmi detaylı incelediğimde cursor Speed zaten sizin uygulamadaymış oradan 3E alıp 1600 DPI deneyebilirsiniz.

Teşekkürler önerileriniz için benim mousepadim bayağı küçük ve masamda dar oldugu için ben cursorspeed sona alıp DPI 1250 ayarlayınca anca rahat hareket oluyor bu şekilde kullanayım diyorum.

Teşekkürler önerileriniz için benim mousepadim bayağı küçük ve masamda dar oldugu için ben cursorspeed sona alıp DPI 1250 ayarlayınca anca rahat hareket oluyor bu şekilde kullanayım diyorum.

Tabii size kalmış hocam ama bence 1600'e alıp cursorspeedi düşürürseniz net olarak daha iyi olur.

Aynı mouse var varsayılan ayarlar sadece 1000 Hz'i kendim yapmıştım. Bir sorun yaşamadım kasma donma.

Dostum mouseden memnun musun ben galiba ofis mouselerine alıştığım için böyle değişik geldi iade etmeyi bile düşündüm, memnun musun alışsam memnun kalır mıyım önerir misin iade mi edeyim sence?

Dostum mouseden memnun musun ben galiba ofis mouselerine alıştığım için böyle değişik geldi iade etmeyi bile düşündüm, memnun musun alışsam memnun kalır mıyım önerir misin iade mi edeyim sence?

Hocam aldığınız mouse iyi bir mouse bile değil zaten fiyatı da çok yüksek değil maddi durumunuzu bilmiyorum ama ülkenin ekonomisi ve enflasyon ortada ve artık iyi oyuncu mouselarda kablosuz tercih ediliyor ve iyi olan Darmoshark m3, m3s modeli ve Ajazz AJ199 ile başlıyor 1199,1300 ve 5000'e kadar ilerliyor önemli olan siz hangi işlerde ya da hangi oyunda ne gibi bir performans beklentisiyle kullanacaksınız.

Bence fiyatına göre iyi mouse fakat oyun için iyi değil düşük sens oynamak istersen sensörünün kötü olmasından dolayı mouse sapıtıyor hareket etmiyor. Onun dışında gayet iyi bence. Bayadır kullanıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı