Gamepower Crimson guard vs. ranker cygnus V2

FreYr3162

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 5600, Gigabyte Gaming OC Pro RTX 2060, G.Skill 2x8 GB 3000MHz CL16, Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM, Samsung 860 EVO 500 GB M2 SSD, Pny CS900 480 GB, Cougar 700W PSU
Merhaba, argb fanlı ve uzaktan kumandası olan bir kasa arayışındaydım ve haftalarca aradım ancak o tarz bir mesh panel kasa bulamıyordum. En sonunda Gamepower Crimson Guard'ı sipariş ettim ve ettikten sonra Ranker Cygnus v2 modeline denk geldim. Şuan Gamepower kargoda. Sizce iade etmeli miyim? Mesh panelin sıcaklığa ne kadarlık bir etkisi var? Gamepower Crimson Guard'ı arkadaşım Ryzen 5 2600x ve rx 5600xt ile kullanıyor çok fazla ısınmadığını söylüyor. Gamepower'ın ön paneli kapalı cam ancak üstü mesh orada da 2 fanlık kadar yer var oraya da fan takmayı düşünüyordum, Ranker Cygnus ise ön paneli tamamen mesh bir kasa. Bu durumda ne yapılması mantıklı?
Ranker Cygnus v2 mesh kasa mı? Ranker Cygnus v2 Siyah Tempered Glass ARGB USB 3.0 ATX Mid Tower Gaming Kasa
Gamepower Crimson Guard mı? GamePower Crimson Guard 4x120mm ARGB Fan Gaming ATX Kasa RGB Kontrolcü ve Uzaktan Kumanda - incehesap.com

Rankeri sırf ne için almadım dostum biliyor musun? Fan hızını kontrol edemiyorsun sürekli maksimumda çalışıyor bu da oyun oynamazken biraz yüksek ses demek. Yoksa çok güzel kasa hele ki beyazı

Gamepower kasa aşırı ısınmaya müsait. İptal edip Ranker alın. Ranker Virgo kullananlar memnun. Önü mesh ve serin çalıştırıyor parçalarınızı. Sesi de abartılacak kadar yüksek değil.

ha bir de şöyle birşey ekliyim. Ben frisby kasa kullanıyordum önü cam. Hava almaz hava akımı kötü dediler ısınır dediler psu değiş dediler. Psu tamam değiştim ama kasayı önü mesh olan zalman n5 aldim ki herkes bunu oneriyordu. Önü kapalı frisby kasa ile önü mesh zalman n5 arasında sadece 1 derece fark etti.

Rankeri sırf ne için almadım dostum biliyor musun? Fan hızını kontrol edemiyorsun sürekli maksimumda çalışıyor bu da oyun oynamazken biraz yüksek ses demek. Yoksa çok güzel kasa hele ki beyazı
Kumandasına baktım sanki fan hızı ayarlama tuşları var gibiydi. Ayarlanmıyor mu?
Aldığınız yer incehesap sanırım. Ordan iptal edip Gamepower Horizon PSU'suz almak da bir tercih olabilir.
Stokta her yerde yok olan yerde de biraz tuzlu. Bütçem en fazla 500 TL.

ha bir de şöyle birşey ekliyim. Ben frisby kasa kullanıyordum önü cam. Hava almaz hava akımı kötü dediler ısınır dediler psu değiş dediler. Psu tamam değiştim ama kasayı önü mesh olan zalman n5 aldim ki herkes bunu oneriyordu. Önü kapalı frisby kasa ile önü mesh zalman n5 arasında sadece 1 derece fark etti.
Şuanki kasam powerboost ve mesh değil ama bileşenlerimde aşırı derecede bir ısı görmüyorum, hatta her yeri kapalı kasanın. Mesh ile önü kapalı kasa arasında cidden bu kadar az fark mı var?
Ben o fiyat bandında bu ürünleri öneririm @FreYr3162

Aldığınız yer incehesap sanırım. Ordan iptal edip Gamepower Horizon PSU'suz almak da bir tercih olabilir.
Ve dostum önerdiğin kasa da alabileceğim kasalar arasında vardı ancak kumandalı bir kontolcüsü bulunmuyor o yüzden direkt eledim gözümde. Sanırım anakart ile renk değiştirilen modeli de var ancak anakartım ARGB uyumlu değil ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı