Gamepower Horizon Kasaya ekstra fan bağlamak

Bütçe
50-150 tl

EmirAybars06

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Gamepower Horizon Gaming mesh kasam var. Sistemin aslında soğutması iyi, fakat daha da sağlıķlı soğutma yapmak için ekstra fan bağlamak istiyorum. Kasada 3 önde 1 arkada egzoz fan olmak üzere 4 fan var. Üst kısmada 2 fan daha bağlamak istiyorum. Bu fanlar egzoz mu olmalı yoksa içeriye mi üflemeli? Ben egzoz düşünüyorum çünkü 3 üfleme 3 egzoz dengeli bir şey olur diye düşünüyorum ama işin ehli dostların fikrine ihtiyacım var tabii. Bir de bu kasa kaç cm fan destekler onu da bilmiyorum. Anakartımda CHA_FAN1 CHA_FAN2 girişleri var (4 pinli) kasanın RGB siyle uyumlu F/P fan önerirseniz sevirim. 4 pin olunca sistemden fan devri falan ayarlanıyor diye biliyorum. Simdiden teşekkür ederim kiymetli yorumlariniz için.

Sistem.
ASUS B450M-A II anakart.
ASUS GTX1660s 6 GB 192 Bit grafik kartı.
AMD Ryzen 3 3100 işlemci.
16 GB 3200 MHz RAM.
650W PSU.

Dosya Ekleri

• 20210404_194015.jpg
    20210404_194015.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe 50-150 tl arası hocam. Rgb senkronizasyonuda mümkün olur mu acaba yoksa ayrı kontrolcü mü olur ? Üste 2 tane egzoz yapayım öyle mi
Birde 5voltmu 12 voltlami calisir anakarta baglanan fanlar ? (Cha_fan) ?

O halde şu ürünlere bakabilirsin. 2 kablo var bunlarda. Birisini ARGB kontrolcüye bağlayacaksın, diğerini SYS_FAN portuna.

O halde şu ürünlere bakabilirsin. 2 kablo var bunlarda. Birisini ARGB kontrolcüye bağlayacaksın, diğerini SYS_FAN portuna.

teşekkürler, marka farketmeksizin kullanabiliyorum galiba?. Bendekinin markası gamepower 4 fan zaten bağlı iki giriş yeri daha vardır kontrolcüde herhalde. sys_fan portları 12volt mu 5 voltmu verir fanın ihtiyacı hangisidir onu nasıl yapıcaz peki

Yeni konular

Geri
Yukarı