Gamepower Icarus alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam imzanızda Gamepower ürünleri görüntülüyorum. Markada mı problem var? Bu üründe mi?
İmzamda bulunan Gamepower Medusa, bana yakın bir arkadaşımdan hediyedir. Bütçem el vermediği için değiştiremedim. Kasaya gelecek olursak, ikinci sistemimin kasasıdır. Hediye gelen bir sistemdir. Kendim almam. Markanın sorunsuz birkaç ürünü vardır. Ama geneli kötüdür.

Örnek ürün: Gamepower Calypso.

Ben kullanıyorum ve memnunumda açıkçası hiçbir sıkıntısı görmedim, özellikle tuşları çok işime yarıyor yazılımda, tasarımda, oyunlarda farklı farklı şekilde tuş atamaları yapıyor ve ışıklandırması tasarımıda hoş, kullanmasıda gayet kolay. Tavsiye ederim.

İmzamda bulunan Gamepower Medusa, bana yakın bir arkadaşımdan hediyedir. Bütçem el vermediği için değiştiremedim. Kasaya gelecek olursak, ikinci sistemimin kasasıdır. Hediye gelen bir sistemdir. Kendim almam. Markanın sorunsuz birkaç ürünü vardır. Ama geneli kötüdür.

Örnek ürün: Gamepower Calypso.

Konu dışına çıkmak gibi olacak ama klavye gerçekten güzel duruyor. Bütçem olsaydı alırdım. Bilek desteği olması avantaj.

Gamepower icarus dedin beni benden aldın. Aşığım bu fareye. Bozulunca yenisini alacağım dedim, fakat hiçbir bozulma belirtisi göstermiyor 4 senedir.
Şimdiye kadar kullandığım en tatlı en güzel fare bu. 9 tuşlu, 6 tanesi ayarlanabilir. 6 tuşa da farklı komutlar, farklı klavye tuşu ataması veya dünyanın en detaylı macro ayarlarını ayarlayabilirsin. Baş parmağınla erişebileceğin 4 tuş var. Öyle güzel konumlandırılmış ki istemeden basman mümkün değilken küçücük bir hareketle tamamına erişebiliyorsun. Neredeyse bile demeyeceğim, oynadığım oyunların %100ünde gamepower'ın sağladığı arayüzü kullanarak makro ayarlarımı kullanıyorum. World Of Warcraft oyunlarında skill kombosu düzeni, Valortant'ta skiller, moba oyunlarında item slotları, aklına gelebilecek her yerde o 6 tuşun tamamını kullanıyorum.
Gamepower mouse arayüzü senin istediğin ayarları yapıp kaydetmeni ve birden fazla ayar edinmeni sağlayabiliyor, bu yüzden World Of Warcraft oynarken basılı tuttuğumda 10 küsür skill'e yarım saniye arayla basarken valorant oynarken tek tuşla skill atmamı sağlayacak ayarlara geçiş yapabiliyorum.
İşin bir ilginç yanı ise, fareyi çıkarıp başka bilgisayara taktığınız zaman ayarlarınız kaybolmuyor. Masaüstünden laptoba geçerken ayarlarımı baştan yapacağım sandım fakat ayarlar farenin içine kaydolmuş durumda. Mucizevi bir alet, başka bi şeye sırf üzerinde marka yazıyor diye ne para vermeni tavsiye ederim, ne de bundan iyisini bulur muyum diye aramanı tavsiye ederim. Kardeşim nokta atışı yapmışsın. Fiyatı böyle olmasına rağmen büyüklüğü, hissiyatı, ağırlığı, macrosu, kaplaması, kayganlığı, 10k DPI özelliği ile dünyadaki en iyi farelerden biri desem abartmış olduğumu düşünmem. Aşığım.

Tamam ama neden öneriyorsunuz? Neden ıcarus değil de Viper Mini. Biraz açıklayıcı olalım lütfen.

Neden alınmaz?

19.5 cm bilek-orta parmak arası. Elim büyük yani.

DeathAdder essential veya DeathAdder V2 al, Viper Mini ve DeathAdder V2 Mini küçük gelir.

@ThQ @Picasso Mossana öncelikle siz iki değerli arkadaşıma teşekkür ederim. Kullandığınız ürün hakkında biriniz kısa ve öz, diğeriniz uzun ve açıklayıcı bir şekilde diğer kişilerinde okuduğunda mouse hakkında faydalanabileceği bilgileri yazmışsınız.

Gelelim işin gerçeğine. Aslında bende zaten bu fareyi kullanıyorum, daha doğrusu birkaç gündür kullanmaya başladım. Gerek tutuş hissiyatı, gerek tuşların basım hissiyatı ve yazılım tarafındaki desteği bana kalırsa oldukça başarılı. Farenin kalitesini zaten @Picasso Mossana arkadaşımızın 4 yıldır kullanmasından anlıyoruz. Tabii ki hiçbir ürün %100 kusursuz değildir ve illaki bozulabilir. Zaten ürün garantileri ve teknik servisler bunun için var.

Şimdi gelelim konuyu gerçekten açmamın sebebine. Bu fareyi almadan önce gerek internette, gerek bu forum üzerinde birçok konu okudum. Bazen ciddi anlamda yorumlar sinirlerimi bozdu. Özellikle 200-300 TL bütçesi olan konulara 400-600 TL bandında ürün linki atıp onu boş ver kardeşim bunu al diyenleri gördükçe bayağı sinirlendim. Yahu alma diyorsunda neden? Daha önce alıp kullandın mı? Bir kusurunu mu gördün? Yok. Hiçbir şey belirtmeden sadece onu alma deyip bütçeyi %100 aşan ürün linki gönderiyor ama hiçbir açıklama yapmıyor. Neymiş efendim, başkaları alma dedi diye kendiside ürün karalamaya, marka karalamaya başlıyor.

Burada kimseyi direkt olarak hedef almıyorum tabii. Fakat üzerine alınan herkesten ricam, birine bir ürünü tavsiye etmiyorsanız bu dediklerimi dikkate alın. Önermiyorum çünkü kullandım, çünkü böyle bir problemi var, kronik arızalı vs vs. bunları belirtmek çok zor bir şey değil gerçekten.

Ben bu fareyi arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Gerçekten çok memnunum. Kargodan dağıtıma çıkıp, ürün elime ulaşana kadar gerçekten endişelerim vardı. Neden bu kadar kesin ve net alma alma alma diye defalarca yorum yapılmış diye. Fakat arkadaşımın tavsiyesi benim için yorumlardan daha önemliydi. Bu markayı aktif olarak kullandığı ve benim tutuş tarzımı, elimin büyüklüğünü bildiği için direkt olarak bunu almamı istedi. İyi ki de almışım. Yapılacak olan her türlü eleştiriye de açığım. Şimdiden yorumu okuyup cevap vermek üzere hazırlık yapan herkesten saygı çerçevesi içerisinde yorumlarını yapmasını rica ediyorum.

@ThQ @Picasso Mossana öncelikle siz iki değerli arkadaşıma teşekkür ederim. Kullandığınız ürün hakkında biriniz kısa ve öz, diğeriniz uzun ve açıklayıcı bir şekilde diğer kişilerinde okuduğunda mouse hakkında faydalanabileceği bilgileri yazmışsınız.

Gelelim işin gerçeğine. Aslında bende zaten bu fareyi kullanıyorum, daha doğrusu birkaç gündür kullanmaya başladım. Gerek tutuş hissiyatı, gerek tuşların basım hissiyatı ve yazılım tarafındaki desteği bana kalırsa oldukça başarılı. Farenin kalitesini zaten @Picasso Mossana arkadaşımızın 4 yıldır kullanmasından anlıyoruz. Tabii ki hiçbir ürün %100 kusursuz değildir ve illaki bozulabilir. Zaten ürün garantileri ve teknik servisler bunun için var.

Şimdi gelelim konuyu gerçekten açmamın sebebine. Bu fareyi almadan önce gerek internette, gerek bu forum üzerinde birçok konu okudum. Bazen ciddi anlamda yorumlar sinirlerimi bozdu. Özellikle 200-300 TL bütçesi olan konulara 400-600 TL bandında ürün linki atıp onu boş ver kardeşim bunu al diyenleri gördükçe bayağı sinirlendim. Yahu alma diyorsunda neden? Daha önce alıp kullandın mı? Bir kusurunu mu gördün? Yok. Hiçbir şey belirtmeden sadece onu alma deyip bütçeyi %100 aşan ürün linki gönderiyor ama hiçbir açıklama yapmıyor. Neymiş efendim, başkaları alma dedi diye kendiside ürün karalamaya, marka karalamaya başlıyor.

Burada kimseyi direkt olarak hedef almıyorum tabii. Fakat üzerine alınan herkesten ricam, birine bir ürünü tavsiye etmiyorsanız bu dediklerimi dikkate alın. Önermiyorum çünkü kullandım, çünkü böyle bir problemi var, kronik arızalı vs vs. bunları belirtmek çok zor bir şey değil gerçekten.

Ben bu fareyi arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Gerçekten çok memnunum. Kargodan dağıtıma çıkıp, ürün elime ulaşana kadar gerçekten endişelerim vardı. Neden bu kadar kesin ve net alma alma alma diye defalarca yorum yapılmış diye. Fakat arkadaşımın tavsiyesi benim için yorumlardan daha önemliydi. Bu markayı aktif olarak kullandığı ve benim tutuş tarzımı, elimin büyüklüğünü bildiği için direkt olarak bunu almamı istedi. İyi ki de almışım. Yapılacak olan her türlü eleştiriye de açığım. Şimdiden yorumu okuyup cevap vermek üzere hazırlık yapan herkesten saygı çerçevesi içerisinde yorumlarını yapmasını rica ediyorum.
Anladığım kadarıyla fareyi almışsın fakat aynı fiyata daha iyi bi şey bulur muydum, verdiğim paraya değer mi, iyi bi şey mi aldım diye merak etmişsin. Arkadaşın önermesine rağmen kötü yorumlar görünce de içinde ukte kalmış olabilir.
Son yılların modası teknoloji dolandırıcılığı. Ben de geçenlerde telefonumun ekranı kırıldığı için 600tl vererek bir ekran aldım. Şükürler olsun ki, aldığım ekran 2 gün sonra bozuldu ve geri verdim. Akabinde, orijinal ekran almadıkça pek önemi yok sanırım diyerek 250 liraya ekran taktırdım. Çok daha ucuz ekran. Fakat görüntü kalitesi, parlaklık, çözünürlük, dokunmatik hissiyatı 600 liralık ekrana göre nereden baksan 10 kat daha iyidir. Resmen orijinal ekrandan fark göremedim.
Bu gibi deneyimlerden sonra verdiğiniz para ve aldığınız kaliteden şüphe duymanız çok normal oluyor. "Ne kaçırdım? Ne alabilecekken ne aldım?" hissiyatına kapılmış olman normal tabiki. Fakat emin ol ki değil bu fiyata, bütçeni iki katına çıkarsan bile alamayacağın kadar güzel bir ürün aldın. Umarım benim sevdiğim kadar seversin, hayırlı olsun.

Anladığım kadarıyla fareyi almışsın fakat aynı fiyata daha iyi bir şey bulur muydum, verdiğim paraya değer mi, iyi bir şey mi aldım diye merak etmişsin. Arkadaşın önermesine rağmen kötü yorumlar görünce de içinde ukte kalmış olabilir.
Son yılların modası teknoloji dolandırıcılığı. Ben de geçenlerde telefonumun ekranı kırıldığı için 600TL vererek bir ekran aldım. Şükürler olsun ki, aldığım ekran 2 gün sonra bozuldu ve geri verdim. Akabinde, orijinal ekran almadıkça pek önemi yok sanırım diyerek 250 liraya ekran taktırdım. Çok daha ucuz ekran. Fakat görüntü kalitesi, parlaklık, çözünürlük, dokunmatik hissiyatı 600 liralık ekrana göre nereden baksan 10 kat daha iyidir. Resmen orijinal ekrandan fark göremedim.
Bu gibi deneyimlerden sonra verdiğiniz para ve aldığınız kaliteden şüphe duymanız çok normal oluyor. "ne kaçırdım? Ne alabilecekken ne aldım?" hissiyatına kapılmış olman normal tabii ki. Fakat emin ol ki değil bu fiyata, bütçeni iki katına çıkarsan bile alamayacağın kadar güzel bir ürün aldın. Umarım benim sevdiğim kadar seversin, hayırlı olsun.

Yok hocam gerçekten hiçbir endişem, merakım yok ürün hakkında. Sadece alma diyen arkadaşların neden alma dediklerini ve neden kullanmadıkları bir ürünü kötülediklerini merak ettim.

Hocam üstünden 3 ay geçmiş anladığım kadarıyla. Son durum ne? Ben de almayı planlıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı