Gamepower kasa ve MSI B550 Pro uyumlu çalışır mı?

umutcanbin12

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, Gamepower Horizon mesh kasa var sistemimde ve bu kasanın 4 fanı da kasayla birlikte gelen Gamepower kontrolcüye bağlı. RGB'leri ve fan hızlarını bu kontrolcü ile yapıyorum. Fakat kontrolcü sonuç olarak minik bir kumanda olduğu için öyle Mystic Light gibi çeşitli yanma tarzlarına sahip değil ya düz renk seçiyorum ya da otomatiğe alıyorum kendi normalde seçemeyeceğim modlarda geziyor. Şimdi benim sormak istediğim bu kontrolcüyü acaba bir ara kablo ile anakarta bağlayıp ışıkları falan öyle kontrol etme şansım var mı? Böyle bir aparat biliyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki diyelim bu bağlantıları yaptım sadece renk mi kontrol ediliyor yoksa MSI dragon center pc sıcaklığı arttığında fan hızlarınıda arttırıyor yada azaltabiliyormu?
Kasa fanları standart 4 pin RGB ve 4 pin PWM bağlantısına sahip ise anakarta bağlantılarını yaparak yazılım ile kontrol sağlayabilirsin.
Birde bu kontrolcüden güç alıyorlar şimdi ben sadece rgb bağlantılarını yaparsam gücü nerden alcaklar. Ya konuyu tam anlatamadımmı acaba, bilgim az olduğu için anlatamıyorumda galiba
Benim fanlarım 4 pinli, 4 tane fanda gamepower kontrolcüye giriyor. İşaretli olanlar fanlardan gelen kablolar. Şimdi benim ana kartımda system fan 1,2 ,3 ,4 diye girişler var. Ben fanları tektek söküp bu sysfanlara taksam hem rgb olarak hemde pwm olarak acaba kontrol edebilir miyim?

InkedWhatsApp Image 2021-12-06 at 22.23.31_LI.jpg

Son düzenleme:
6 pinli konnektöre sahipler. Özel bir ismi var mı bilmiyorum. Ara kablo olarak da herhangi bir şeye denk gelmedim şu zaman kadar. Ayrıca bu fanlara masraf yapmanı da mantıklı bulmuyorum. Bütçe varsa direkt olarak bunları satıp daha kaliteli modellere yönelebilirsin.

6 pinli konnektöre sahipler. Özel bir ismi var mı bilmiyorum. Ara kablo olarak da herhangi bir şeye denk gelmedim şu zaman kadar. Ayrıca bu fanlara masraf yapmanı da mantıklı bulmuyorum. Bütçe varsa direkt olarak bunları satıp daha kaliteli modellere yönelebilirsin.
Onu artık kasa değişim yapınca halledeceğim. Şimdilik bunları kullanmaya devam :)

Geri
Yukarı