Gamepower Ogre nasıldır?

Kullanan bir arkadaşım sosyal medya üzerinden bana 5dk anlattı bu klavyeyi.Warlock kullanmama rağmen efsane helede bilek desteği.

😆😆 Yok ben dünyanın en iyi klavyesi olan CM masterkeys Lite alayım çünkü Gamepower çöp Çin Mali.

Aynen öyle sonuna kadar haklısın. Gamepower alma üstüne 1000 daha koy SteelSeries, MSI al.
Kardeşim bende almayı düşünüyorum klavye çok hoş fakat Rainbow olarak gözüküyor RGB olarak değil o kısmını anlamadım RGB olan bir site de bulamadım şu attığım linkede bakabilir misin Gamepower Ogre Raınbow Mavi Switch Mekanik Oyuncu Klavyesi | Trendyol.
Rainbow alma yazılım yok ve renk değiştiremiyorsun.
Kalitesi ortada bu markaların arkadaşlar kimse size illa 1000 TL klavye alın demiyor. Önerileri de boşuna yapmıyorlar. Bana kalırsa o parayı mekanik ve kalitesi iyi olmayan klavyeye vereceğime, membran olan bu klavyeye veririm daha iyi logitech G213 Prodigy RGB Oyuncu Klavye 920-008094 | Trendyol. Alternatif; Razer Cynosa Lite Chroma TR Gaming Klavye | ITOPYA

Herkes biliyor membran almayı o dediğiniz markalar o fiyatta mekanik yapsın onlarınkini görelim.
Dostlar herkesin bütçesi farklı. Kimse burada birinin bütçesi düşük diye laf söylemez zaten. Tabii ki herkes biliyor güzel ve kaliteli ürün almayı. Kim ister ki kalitesiz ürünü. Kusura bakmayın fakat Gamepower, Rampage, Frisby gibi markalar tam olarak böyleler. Ha ben kullanmıyor muyum? Kullanıyorum. Mouse ve kasam Rampage. Kasa için bütçem vardı ki 650 TL ödedim. Neden derseniz tamamen görünüşüne kandım keşke kanmayaydım. Size bu markaları kötüleyenlerde biliyor bütçenizin düşük olduğunu fakat kimse pişman olmanızı istemiyor.

Bu markaların en büyük iki taktiklerinden birincisi görünüş ve ışıklandırma ki zaten bu markalar genellikle hep aynı görünüşe ve iskelete sahip olur. İkincisi ise afedersiniz ama bazı y*vşak YouTuber'lara para verip ürünlerinin reklamını yaptırmak. Bu markalarda en kalitesiz merdiven altı malzemeler kullanılıyor. Outemu anahtarlar gibi. Size burada şimdi alman yapımı cherrymx ile outemu, kailh gibi merdiven altı anahtarların karşılaştırmasını yapmayacağım. İyi ürün kullanmak herkesin hakkı bu yüzden almayın diyoruz. Gerekirse 2-3 ay bekleyin daha fazla para biriktirin gidip kaliteli ve sizi yarı yolda bırakmayacak ürünler alın.

Bu firmaların olayları sadece ürün ile bitmiyor satış sonrası destek dediğimiz bir olay var. Size şu ay içinde başıma gelen olayı anlatayım. SteelSeries Arctis 5 2019 kulaklık kullanıyorum. Kablosunun kulaklığa bağlı olan kısmını zedelemişim çekerken falan bir anda mikrofon çalışmamaya başladı. Hemen servise gönderdim. Kabloyu değiştirmek yerine (ki kablo yerinden çıkarılıp takılabilir soket şeklinde) adamlar bana yeni kulaklık gönderdi yahu. Yep yeni kulaklık geldi bana. Bu şirketlerden hangileri sana bunu yapar. Bu adamlar benim yüzümden olan bir şeyi yapmak zorunda mıydılar hayır değildiler yapmak için benden para isteyebilirlerdi ya da en basidinden kablo değiştirir gönderirdi. Kulaklık gönderdi bana adam. Bahsettiğiniz markalarda böyle bir hizmet ve geri dönüş beklemeyin çünkü alamazsınız. 2-3 tasarıma ve ışığa kanıp paranızı ve zamanınızı heba etmeyin. Hem size hem de zor kazanılan paranıza yazık.

Bana gelip o SteelSeries, Logitech, Cooler Master, Razer ve Corsair gibi kendini kanıtlamış şirketlerin ürünlerinin de bozulduğunu söyleyebilirsiniz. Evet efendim bozulur bu teknoloji sonuçta şans işi. Rampage alırsan 2 yıl gider bozulur sonra SteelSeries alırsın belki 1-2 hafta sonra bozulur. Dediğim gibi şans işi. Fakat asıl bakmamız gereken istatik bu ürünlerin ne sıklıkla bozulduğu. İşte bu asıl göz önünde bulundurulması gereken bir olaydır.

Umarım derdimi size anlatabilmiş ve bir nebzede olsa aklınızda bir fikir oluştarabilmişimdir. Sürç-i lisan ettiysek affola. İyi geceler dilerim ;)

Not: Şunuda eklemeliyim bende tüm ekipmanlarımı sizin gibi dizecektim çünkü benim de bütçem çok kısıtlıydı çünkü daha yeni bilgisayar almıştım. Gidip karşılaştırma yapınca kendimi nasıl bir hataya sokmak üzere olduğumu anladım ve vazgeçtim. Sonuç olarak ne oldu 3-4 ay daha bekledim telefon kulaklığı ile oynadım 20 liralık mouse ve klavye ile oynadım.

Yukarıda da bahsetmediysem buraya da yazayım şu an hatırlamıyorum. Bu tarz şirketler genellikle bahsettiğim kaliteli markaların tasarımlarının neredeyse aynısını yapmaya çalışır.

Bakınız;
Taklit olduğunu düşündüğüm Rampage ve o kulaklığın aslı olan HyperX bunun gibi verilebilecek daha çok örnek vardır.

Bu arada outemu anahtarlar kalitesiz demişsin ama GXT 890 cada da aynı Switch'i kullanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı